1. medzinárodný turnaj U8

18. decembra 2018

Po kratšej pauze nadišiel čas, kedy si naši chalani z U8 mohli z chuti zahrať na ďalšom turnaji a to nie hociakom – 16. decembra 2018 ich čakal 1. medzinárodný halový turnaj v moravských Hustopečoch. Účasť okrem miestnych klubov (domáce Hustopeče, Slovácko 1 + 2 a Ivančice) potvrdili okrem nás aj ďalšie 2 bratislavské: FC Petržalka a náš večný rival FK Rača … no nechali by ste si to ujsť? Nedeľné chladné ráno bolo ideálne na presun po D2 až do cieľa. Mestská športová hala nás už čakala s parádnou palubovkou a veľkými bránami 🙂 

Domino Fanklub zaujal čestné miesta na terase s krásnym výhľadom na súperovu bránku, naladil hlasivky, bubon i všetky povolené zbrane a s veľkým očakávaním sledoval nástup našich 9tich statočných na prvý zápas so Slováckom 1. Začiatok zápasu bol viac menej v našej réžii, no aj napriek mnohým šanciam bola efektivita proti nám a konečné skóre 4:2 bolo v prospech súpera. Tréneri zvolali bojovku s našimi minifutbalistami, zanalyzovali + & – a tí sa mohli vrhnúť na ďalšieho súpera ako profíci s čistou hlavou. A to už bola iná tancovačka, FC Petržalku sme riadne vytrénovali – veď góly padali jeden za druhým a konečný výsledok 6:3 všetkým Domiňákom vyčaril úsmev od ucha k uchu. Aby nám futbalisti nevychladli, paralelne s veľkým turnajom sa odohrávali ešte menšie (nehodnotené) turnaja jednotlivých tímov. Tretím súperom bol domáci prebor z Hustopečí a aj tu naši chlapíci zostali rozbehnutí ako parná lokomotíva – s výsledkom 3:1 získali ďalšie cenné body. Turnaj pokračoval a náš ďalší súper bolo opäť Slovácko, tentokrát ich 2. tím. Zápas bol hodne vyrovnaný, už sme dúfali aspoň v remízu, no nakoniec bolo skóre s najtesnejším výsledkom 3:2. Škoda, psychicky nás prípadná výhra mohla lepšie nakopnúť proti nášmu tradičnému súperovi FK Rača. No, ale musíme férovo uznať, že v tomto zápase boli “vinári” lepší a zaslúžene vyhrali 5:1, ostáva už len to tradičné … nabudúce to už určite vyjde a prelomíme to! 

Chalanom sme nasadili povolený doping hnedej farby vo fialovom obale, reku nech im tie nohy do posledného zápasu kmitajú ako Asterixovi. FC Ivančice bol náš posledný súper a teda aj šanca vylepšiť si ešte body v rebríčku. Rýchle 2 góly nás trochu prekvapili, no Domiňáci použili svoje skryté rezervy a finálne dotiahli zápas do remízy 3:3.  V mene fanklubu si dovolím tvrdiť, že taký adrenalín už dlho v krvi nikto z nás nemal, napätie bolo do poslednej sekundy. Medzi Ultras si to odniesla aj palička na bubon a nevydržala ten veľký tlak.  

Chalani sa svojimi statočnými výkonmi prebojovali na 4. miesto a obrovskú radosť im spravili parádne medaily o ktorých od začiatku túžili.

Čakajú nás prádzniny, bez tréningov ťažšie časy pre rodičov s množstvom nahromadenej energie minifutbalistov a riadny nápor lietajúcej lopty v obývačke, no všetci sa už tešíme na najkrajšie sviatky v roku.

Želáme komplet celému tímu SDM DOMINO, trénerom, hráčom ako aj Fanklubu krásne prežitie Vianočných sviatkov, pohodu a radosť v kruhu najbližších a samozrejme veľa síl a pozitívnej energie pri vytváraní ďalších krásnych projektov v novom roku 2019!

P.S. Trochu viac foto na https://ulozto.cz/tam/_LLZo5iLheeBX

 

Hymna U8