História

Počas totality pôsobili saleziáni v utajení. Stretávali sa s mladými na bytoch a na chatách. V roku 1989 prešlo Slovensko veľkou politickou zmenou, čo malo dopad aj na Saleziánov a ich činnosť. Salezián Milan Balo v tej dobe pôsobil v Poprade a okolí. Prišiel s myšlienkou SDM Domino (z latinčiny: patriť pánovi). Išlo o ponuku viac kultúrného, náboženského a sociálneho rázu. Pri tom všetko sa však samozrejme hrával aj futbal a športovalo sa.

Po troch rokoch ho preložili do Bratislavy-Trnávky. Do tejto mestskej časti nechodili mladí, neboli tu pre nich ponuky. Rozhodli sa, že založia združenie, ktoré by vytváralo pre nich pravidelnú činnosť. Mali by tak deti a rodičia dôvod prísť a dostatok aktivít.

Preto v roku 1993 zaregistrovali SDM Domino. Cieľom bolo ponúknuť chalanom systematickú športovú a výchovnú ponuku položenú na kresťanskom základe. Skúšal sa futbal, basketbal, ping-pong a keďže sa na ihrisku trénoval v tej dobe aj baseball, uvažovalo sa aj nad ním. Počas leta sa zaregistrovali hneď dva tímy, prípravka a mladší žiaci. Počas augusta sa museli riešiť dva veľké problémy. Jedným bol chod klubu:  zháňanie trénerov, materiálne a technické zabezpečenie. Druhým, že na tréning chodilo 5-8 chlapcov, čo bolo veľmi málo na dve družstvá.

Prvý zápas sa hral v poslednú augustovú nedeľu. Podarilo sa nazbierať dostatok hráčov a dokonca sme vyhrali. Síce kontumačne, ale vyhrali. Tak sa začal kolotoč zápasov a budovanie klubu SDM Domino.

1

2

3