U8 CUP 07.10.2018 Stupava

8. októbra 2018

Veľké turnaje majú svoje čaro a sú najmä o naberaní skúseností našich malých šampiónov, nebolo tomu inak ani v nedeľu 7. októbra na U8 CUPe, ktorý sa odohral v Stupave. Už samotná účasť 16 prihlásených tímov naznačovala, že sa bude na čo pozerať … a zapotili sa nielen hráči, ale aj fankluby. Hralo sa na skupiny po 4 tímoch a následne podľa umiestnenia nadstavbové skupiny, celkom každý tím čakali 3 + 3 zápasy. 

Domiňáci začali 1. zápas turnaja proti FC Petržalka, kde nás neznámy súper zaskočil 2 rýchlymi gólmi a tak priebeh hry bolo ťažko otáčať … malá sprcha, no nasledovala príprava na 2. súpera – DSC Orechová Potôň. Naši chlapci odviedli fantastický nástup, zápas bol dlho hodne vyrovnaný a už to vyzeralo na remízu, no po sérii nepríjemných faulov motivácia žlto-modrých odišla. Bohužiaľ aj takýto je futbal, no pri deťoch je šanca toto ešte usmerňovať … tu si neodpustím poznámku, že video z “Domino rodička” by mali povinne púšťať aj mimo nášho klubu rodičom a dokonca i trénerom.

OK, poďme ale na príjemnejšiu časť dňa a tou boli zvyšné zápasy – FKM Devínska Nová Ves bol posledný súper v skupine a tu už naši chlapci ukázali svoju tímovú silu, konečne vytúžená výhra a radosť v detských očiach. Skončili sme v základnej skupine na 3. mieste a nasledne nás čakali súboje s rovnako tretími tímami.

Priatelia čo nasledovalo potom bolo hotové tornádo na kopačkách našich borcov, chalani hrali fantasticky a z každého jedného sršala neskutočná energia či už v rýchlych útokoch, húževnatej obrane alebo samotnej bráne. Bolo nádherné sledovať aký progres tieto decká predviedli a každý jeden z rodičov sme boli nesmierne hrdí nielen na toho svojho šampióna, ale na celý tím ktorý mal chuť vyhrať. Zvládli ŠTK Šamorín, Slovan Levice aj FC Spartak Trnava, vyhrali svoju nadstavbovú skupinu a získali finálne 9. miesto.

Za Fanklub len jedno veľké ĎAKUJEME 🙂

 

Cela databáza foto ako vždy na uložto.cz cez link https://ulozto.cz/tam/_zKRueJ5FVcr3  

súboje na telo ako v Lige majstrov

Maťko a jeho gólové kopačky

ďalšia šupa ako z dela

pyšní víťazi

pochvala od trénerov je vždy TOP

pre loptu strácame hlavu

oddych na lavičke?

pozor z cesty, ide ďalší gól

premeriavame si súperov

bojujeme vždy ako o dušu

spolupráca je polovička úspechu

lietam po ihrisku 😉

neskrývaná radosť z poslednej výhry

… sladká odmena nás neminie 🙂

a samozrejme zaslúžená radosť po turnaji