Oslavujeme 30. výročie založenia občianskeho združenia SDM Domino!

Pozývame Vás na oslavu 30. výročia nášho klubu, ktoré sa uskutoční už tento štvrtok 19.10.2023 o 17:00 na našej tribúne. Môžete sa tešiť na vystúpenie našich roztlieskavačiek, darčeky pre hráčov a trénerov, ale aj na čestného hosťa, ktorým bude slovenská futbalová legenda a manažér slovenskej reprezentácie Marek Hamšík. „Po ukončení kariéry sa venujem rozvoju mládežníckeho futbalu v svojom klube Hamsik Academy v Banskej Bystrici. Viem preto, koľko práce a úsilia zo strany trénerov a aj rodičov je za fungovaním a rozvojom mládežníckeho futbalového klubu,“ uviedol M. Hamšík, ktorý mladým Domiňákom želá, aby sa „športu venovali s vášňou a ten im prinášal maximum radosti.“ Súčasťou podujatia bude aj autogramiáda Mareka Hamšíka.

Tešíme sa na Vás!

Akou cestou si prešlo SDM Domino za 30 rokov od jeho vzniku?

Náš klub SDM Domino a jeho poslanie, ktorým nie je len futbalový rozvoj, ale aj výchova mladých, sú nám všetkým dobre známe. Príbeh SDM Domina od jeho počiatku však už všetkým tak známy nie je. Akou cestou si prešlo SDM Domino za 30 rokov od jeho vzniku?

Všetko sa to začalo v roku 1993, kedy salezián Milan Ballo založil O.Z. SDM Domino pre rôzne (aj športové) aktivity. O 3 roky neskôr bol Milan Ballo preložený na Trnávku, kde priniesol SDM Domino so športovými aktivitami – basketbal, stolný tenis a futbal. Prvý futbalový zápas prípraviek bol odohraný jednu nedeľu v auguste v roku 1996, kde sme vyhrali kontumačne 3:0. SDM Domino sa postupne rozrastalo a v roku 2010 sme už mali 12 futbalových družstiev a postúpili sme v doraste do 2. ligy ZsFZ, v roku 2011 so žiakmi do 1. ligy SFZ. So zvyšovaním počtu hráčov sme súbežne zväčšovali aj naše priestory. V roku 2015 sme postavili strednú umelú trávu (SUT) a upravili škvárovú plochu na Detský štadión. O 4 roky neskôr sa nám podarilo vybudovať aj veľkú umelú trávu (VUT). Vďaka veľkej podpore rodičov sa nám minulý rok podarilo postaviť na hlavnej ploche tribúnu pre divákov a tento rok sme kúpili novú svetelnú výsledkovú tabuľu. Dnes máme neuveriteľných 26 kategórií, viac ako 70 trénerov a dobrovoľníkov a vyše 600 detí.

Chceme, aby futbal nebol cieľ, ale prostriedok k zodpovednému a férovému životu, ktorému sa učíme už na ihrisku,“ zdôrazňuje prezident klubu Tibor Reimer.