K predvianočnému obdobiu neodmysliteľne patrí aj atmosféra vianočných trhov. V Saleziánskom diele na Trnávke sa každý rok organizujú Saleziánske charitatívne vianočné trhy, ktoré sa konajú priamo v areáli, na nádvorí oratka. A nevolajú sa charitatívne len tak náhodou. Všetky financie vyzbierané počas podujatia sa použijú na pomoc rodinám, ktoré sú v núdzi. V roku 2022 sa vďaka štedrosti všetkých zúčastnených vyzbieralo 11 630€, ktoré sa rozdelili medzi tých, ktorí to potrebujú najviac.

Každý rok sa v stánkoch objavujú známe tváre s osvedčenými dobrotami, ale aj novinkami. Budeme radi, ak prídete a ochutnáte tradičnú kapustnicu, fazuľovicu, klobásky, lokše alebo palacinky. O dobroty nebude núdza. V chladnom počasí sa môžete zahriať aj vareným vínom, vianočným punčom alebo teplým čajom. Samozrejme, myslí sa aj na tých najmenších, ktorí určite nepohrdnú sladkými maškrtami či detským punčom. Celé podujatie sa nesie v príjemnom duchu, vianočnej atmosfére a rodinnom prostredí.

Tento rok sa Saleziánske charitatívne vianočné trhy budú konať v nedeľu 17. decembra 2023 o 16:00. Všetci ste srdečne pozvaní!