Náš klub veľmi dbá na neustály rozvoj a vzdelávanie našich trénerov prostredníctvom stáží, školení či workshopov. V nedeľu 19.11.2023 mali naši tréneri možnosť zúčastniť sa trénerského workshopu, ktorý si pre nich pripravili šéftréner klubu Kevin Absolon a hlavný kondičný tréner Slavomír Lopuch.

Obsahom trénerského workshopu boli témy:

  • SÚBOJOVÉ SPRÁVANIE
  • PRÍČINY ZRANENÍ
  • RAMP PROTOKOL
  • COACHING

Teoretická časť súbojového správania zahŕňala rôzne typy súbojov, ktorá bola doplnená množstvom praktických ukážok vo forme videí, ktoré vyvolali u trénerov rôzne otázky a diskusiu. V rámci druhej témy sa tréneri dozvedeli viac o svalových zraneniach, konkrétne o rizikových faktoroch a incidenciách zranení v elitnom mládežníckom futbale. Tretia časť bola venovaná RAMP protokolu (R – raise, A – activate, M – mobilize, P – potential), ktorý slúži na efektívne rozcvičenie. Jednou z hlavných tém bol aj Coaching – aký by mal byť coach na ihrisku (v tréningu), ale aj mimo ihriska. Workshop dopĺňalo množstvo praktických aktivít v skupinách, v rámci ktorých sa tréneri zamýšľali nad rôznymi otázkami a plnili zadané úlohy.

Ďakujeme všetkým trénerom, ktorí sa vo svojom voľnom čase zúčastnili nášho trénerského workshopu. Zároveň naše poďakovanie patrí hlavným prezentujúcim, Kevinovi Absolonovi a Slavomírovi Lopuchovi, ktorí si témy workshopu dôkladne pripravili a našim trénerom odprezentovali.

Veríme, že tréneri získané poznatky využijú v ich trénerskej praxi!