Priatelia, nedeľa 17. marca ostane v našej mysli už navždy ako pamätná. Prečo? Každý z fanklubu vie, po čom naši „šmolkovia“ už dlho túžia a šmoliny to veru v tomto prípade nie sú :)  Náš večný rival a doteraz nezdolaný team z Rače musel prísť až do Hustopečí, aby skúsil aké to je s pokorou priznať, že sú naši chlapíci tentokrát lepší. Poďme pekne ale po poriadku.

Ďalšia turnajová nedeľa a v moravskom mestečku Hustopeče to znovu ráno vyzeralo ako v Avione – slovenské autá kam len oko pozrelo. Turnaja sa zúčastnili 4 bratislavské mužstvá: FKP Dúbravka, FC Petržalka, FK Rača, SDM Domino + 3 miestne kluby FC Hustopeče, FC Zbrojovka Brno a FK Hodonín. Mechanika turnaja nastavená systémom každý s každým mohla teda začať.

Chalani mali ťažší štart, keď na začiatok turnaja sme dostali papierovo silnejších súperov. Domáce Hustopeče boli v skvelej forme a hneď na začiatok nas „vysprchovali“ … potom to ešte len malo prísť – Račania. Priebeh zápasu vyrovnaný a už to vyzeralo na remízu, keď hrdinom zápasu sa stal Adam … jeho dotlačenie lopty do brány súpera pred koncom zápasu bolo fenomenálne! Prvé historické víťazstvo nad Račou malo váhu víťazstva v Lige majstrov, radosť bola nekonečná ;) No, ale keďže to ešte ani zďaleka nebol koniec turnaja, muselo prísť znovu prebudenie do reality a znovu nás vycvičili miestni „Zbrojári z Brna“. Pri zápase s Dúbravkou sme prežívali tlaky ako v parnom hrnci, keď chalani dotiahli skóre na remízu zo stavu 3:1. Od tohto momentu hrali úplne iný futbal, vrátila sa do nich dravosť a chuť hrať naozaj naplno ako tím, únava išla bokom. Petržalka bola ľahkou korisťou a zlatý kliniec ešte len mal prísť. Gólové tornádo aké predviedli voči tímu z Hodonína bolo úžasným záverom pre nás fanúšikov.

Až do posledného zápasu medzi Dúbravkou a Brnom sme tajne dúfali, že z toho bude „aspoň to 3. miesto“ … a podarilo sa, máme do zbierky už aj bronz! Okrem toho, že sme skončili ako najlepší tím zo Slovenska, dostali sme aj ocenenie za najužitočnejšieho hráča a samozrejme chalani neprestávali hovoriť o tom, ako dali tú Raču :)

… už teraz sa tešíme na odvetu, vieme že nebude ľahká – no keď chceme, dokážeme spolu aj nemožné!

Celkové výsledky z turnaja:

DOMINO – Hustopeče           1:4

DOMINO – Rača                2:1

Zbrojovka Brno – DOMINO      5:2

DOMINO – Dúbravka            3:3

Petržalka – DOMINO            2:5

DOMINO – Hodonín             8:0 

Celú fotodatabázu nájdete kliknutím na link https://ulozto.cz/tam/_NnaShdyAXLGh