Kto je Adam Truhlář a prečo príde 3. marca prednášať na Domino

Nadšený športovec, tréner, vedátor, manažér, rodič a športový psychológ. Pýtate sa, či sa to všetko dá zmestiť do života jedného človeka? Na túto otázku odpovedá Adam takto: “Viem, čo odlišuje tých najlepších od ostatných a sám tak žijem.” 

Adama budete mať možnosť stretnúť na Trnávke už 3 marca o 18:30 hodine. 
Príďte na Adamovu interaktívnu prednášku do Sály pod kostolom a dostante sa pod paľbu informácií a faktov. Získate tie správne nástroje, ako vybudovať dobrú hlavu športovca. Prednáška je určená rodičom a trénerom, ktorí formujú malé športovkyne a malých športovcov. 

Prečo to robíme? V rámci projektu Bojujeme o dušu bojujeme o slušnejší futbal. Záleží nám na tom, ako nás, rodičov a trénerov, vnímajú deti. Prednáška s Adamom je jedna z aktivít, ktoré majú priniesť slušnejší futbal na naše ihriská. 

Ale späť k Adamovi. Jeden americký prezident kedysi povedal, že by sme nemali používať len náš mozog, ale všetok, ktorý si vieme požičať. Na Slovensku momentálne v oblasti športovej psychológie neexistuje väčší zanietenec, ako Adam Truhlář. Požičiame si preto jeho rozum, vedomosti a skúsenosti. Adam sa vo svojej práci zameriava na skúmanie mozgu športovca. Presnejšie, ako sa dá mozog využiť v prospech športového výkonu. 

V kocke by sa dalo povedať, že Adam sa pozerá na prípravu športovcov celostne. Nielen z pohľadu kondície a techniky, ale aj po sociálnej, emocionálnej a kognitívnej stránke. Cieľom jeho práce je vytvoriť pre deti také prostredie, v ktorom sa buduje ich zdravé sebavedomie, kreativita, vodcovské schopnosti. 

Súčasťou tohto prostredia sú aj rodičia. Hrdinovia, ktorí sú pre deti približne do 12 rokov stredobodom ich vesmíru. Chcú ich spraviť štastnými, bažia po potlesku, pozornosti a nezištnej podpore. Rodičia majú obrovskú moc a silu z pohľadu vplyvu na dieťa a jeho športovú motiváciu. Každý rodič chce pre svoje dieťa to najlepšie a volí stratégie, ktoré s najlepším vedomím a svedomím považuje za správne. A je to prirodzené. No ako hovorí Adam, to čo najlepších odlišuje od ostatných, býva zdrojom úspechu. V tomto prípade sú to cenné a predovšetkým vedecky podložené (tzv. Evidence based) informácie, ktoré vám možno zatvoria ústa a otvoria oči. 

Príďte získať náskok a spoznať Adama – energického záhoráka, ktorý pracovne precestoval kus sveta, aby vo svojej práci mohol pokračovať doma v rodnej Skalici. 

Na prednáške bude Adam Truhlář hovoriť aj o tom:
Ako funguje mozog dieťaťa v športe
Prečo kritika zabíja potenciál
Ako zabezpečiť to, že dieťa bude X rokov motivované 
Zistenia z najaktuálnejších vedeckých prieskumov 
Ako vybudovať dobrú hlavu športovca
Kto je Mgr. Adam Truhlař:
Športový psychológ Venuje sa rozvoju všestrannej motoriky detí. Vedie projekt modernizácie športového systému na SZĽH v oblasti športovo-psychologického vzdelávania rodičov a trénerov spolu s odborníkmi z Fínska, Kanady a ostatnými členmi expertnej skupiny.Vedecky spolupracuje s celosvetovou odbornou inštitúciou Exercise is MedicineAutor kníh: Športová psychológia pre hokejových rodičov, Športová psychológia pre hokejových trénerov, Mentálna sebaregulácia v kontexte športového výkonu, Vplyv prítomnosti situačných premenných v kontexte športového výkonu.

Môže vás zaujímať: 

Všetko o Adamovi:
http://adamtruhlar.com/

Rozvoj detského talentu:
http://www.sportintelligence.sk/home.php

Youtube kanál:
https://www.youtube.com/channel/UCEzZAUvMi-93yjc7q7-Yh0Q

Príručka pre rodičov budúcich športovcov: https://www.hockeyslovakia.sk/userfiles/file/Prirucka_pre_rodicov_buducich_hokejistov.pdf?fbclid=IwAR3BjPlNUNUdJX9v0WqFKBkLO4vpNvtU0ETOdNHtDNgbaZwXXtDOsiB2hYQ