Nedeľa podvečer, teplota okolo nuly, predvianočná atmosféra… Presne takto to vyzeralo 15. decembra, keď sa v priestoroch Saleziánskeho diela na Trnávke konali tradičné Charitatívne vianočné trhy. Každoročne na nádvorie oratória prilákajú veľké množstvo ľudí a ani tento rok tomu nebolo inak. Do areálu prišlo počas popoludnia viac ako tisíc ľudí!

Hneď za bránou sa začínal iný svet. Všade boli stánky s dobrotami od výmyslu sveta. Na svoje si prišli malí i veľkí, milovníci sladkostí, ale aj dobrého pitia. V ponuke boli klobásy, lokše, kapustnica, cigánska, údené ryby, hamburgery, šmóre, palacinky, mastné chleby, hotdogy, koláče od výmyslu sveta či dokonca cestoviny. Na zahriatie sa núkalo varené víno, punč, hriatô a pre tých menších čaj a detský punč. Všetci boli pozývaní k tomu, aby mysleli na životné prostredie, či už využitím vlastného riadu, alebo požičaním zálohovaného pohára či misky.

K správnej vianočnej atmosfére neodmysliteľne patria aj koledy. Tie si návštevníci mohli naplno vychutnať v podaní našich speváckych zborov – zaspievali najmenší z najmladšieho zboru, ale aj mladí z Bandy a na záver Agapels. Poslednou piesňou bola Tichá noc, aby si všetci pripomenuli, že Vianoce sú už naozaj za rohom.

Charitatívne vianočné trhy na Trnávke sú podujatím, na ktorom sa každý rok stretnú ľudia zo všetkých zložiek nášho diela. Spoločne pripravujú stánky, ale najmä vytvárajú rodinnú pohodu a dobrú náladu. A rozhodne sú veľmi štedrí. V pokladničkách sa vyzbierala neuveriteľná suma 13 465 eur, čo je o 3 tisíc eur viac ako minulý rok. Tieto peniaze pomôžu rodinám v núdzi, ktoré žijú na Trnávke.

Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k tomuto vydarenému podujatiu, či už prípravou jedla alebo pitia, finančným príspevkom alebo jednoducho svojou prítomnosťou. Veríme, že aj o rok sa podarí vytvoriť niečo podobné!

FOTKY Z AKCIE