Naše dievčatá si popri náročnom zápasovom programe našli čas aj na turnaj v susednom Česku. Turnaja sa zúčastnilo 6 družstiev. Systém každý s každým po 20 minút, 7+1 na šírku ihriska.

Cesta do Hodonína bola krásna, počasie celkom príjemné a mohli sme začať. Prvý zápas a hneď silný domáci celok FKM Hodonín. Do zápasu sme vstúpili nebojácne a hneď sme ukázali naše futbalové kvality. Do prvých šancí sa po krídlach dostala Paja. Po jednej z centrovaných lôpt si súperka zrazila loptu do vlastnej brány a vyhrávali sme 1:0. Potom sa už prebrali aj súperky a začali hroziť. Našťastie náš obranný trojlístok Miška-Ema-Hanka rušili všetky útoky súperiek. Ďalšia aktivita Paji priniesla krásny center na voľnú Dalmu Hájek a bolo 2:0. Už to vyzeralo na ľahký priebeh, keď sa z ničoho nič podarilo Hodonínu skorigovať skóre 2:1. Nič vážnejšie sa však nestalo a výhra bola naša.

Druhý zápas a Slovenské družstvo FK Senica. Od úvodu zápasu sme nastolili tempo a snažili sa skórovať. Výborne hrajúca stredopoliarka Terka T. bola hádam všade a každý rodiaci sa útok súperiek eliminovala. Ak aj niečo prešlo, ľahko si s tým poradila jej sestrička v bráne, Tamoška. Počas zápasu sme dominovali, avšak paradoxom je, že prvý gól padol do našej siete. Po nevydarenej rozohrávke sa k lopte dostala osamotená útočníka Senice a poľahky skórovala. Toto však naše dievčatá nezlomilo a naďalej okupovali bránku Senice. Čo však bol problém, prekonať výborne chytajúcu brankárku (vyhlásenú za najlepšiu na turnaji) Seničaniek. Tá pochytala všetko čo sa dalo. Keď to už vyzeralo beznádejne, vzala loptu na svoje kopačky veľká sestrička Terka a strelou azda z 25  metrov prekonala brankárku a bolo vyrovnané. Po individuálnej akcii Paji po ľavej strane a následnom centri, skórovala premiérovo i Dia, no pre ofsajd gól nebol uznaný. Takže remíza.

Tretí zápas nám priniesol České súperky z Vítkovíc. Tento súper už bol ale z iného súdka. Výborná individuálna technika a kombinačná hra súperiek nám neraz podkúrila. Na našej strane však bola opäť Terka v strede pola a za ňou kapitánka Ema so svojimi krídlami Hanka a Miška. A aby toho nebolo málo naša najmladšia členka v bráne začala v bráne čarovať. Súperky síce určovali tempo hry, ale naša súdržnosť a kolektívna hra sa podpísali na výbornom výsledku. Je pravda že sme inkasovali jeden gól z viacerých šancí. Ale to bolo všetko. Jednou z ojedinelých šancí čo sme mali sme dokázali využiť. Po faule na polovičke ihriska si loptu postavila Ema a exportnou strelou nastrelila brvno súperovej brankárky, ktorá si loptu zrazila do svojej brány hlavou. Druhá remíza na svete.

Štvrtý zápas bol tesne po obede. A tak to aj vyzeralo na pohybe oboch družstiev. Znojmo hrajúce v pekných ružových dresoch síce veľmi nehrozilo na našu bránku, ale ani naše dievčatá nenabehali veľa. Našťastie sme si slabšiu chvíľku vybrali v tomto zápase. Opäť po nevinnom faule na polovičke ihriska si loptu postavila Ema a skúsila šťastie znovu. A podarilo sa. Víťazstvo 1:0 nám ponúkalo veľké šance na finále.

Piaty zápas nás čakalo favorizované Slovácko. Hráčky tohto družstva ukazovali počas celého turnaja svoje kvality keď vyhrali všetky zápasy. Naše hráčky mierne unavené po zápasoch, vedeli, že to bude ťažké. A aj bolo. Súperky sa do nás obuli od úvodného hvizdu. Opäť sa naše dievčatá zomkli a každá bojovala za každú. Tamoška v bráne ukázala svoje kvality a dlho sme držali remízový stav. Keď to už vyzeralo na nerozhodný stav, krásne sólo od polovičky ihriska súperovej stredovej záložníčky sa skončilo v našej bráne. A prvá prehra bola na svete.

Čakali sme na dohratie ostatných zápasov, aby sme zistili o ktoré miesto zabojujeme.  Vzhľadom na naše lepšie skóre v porovnaní s Vítkovicami, sme ako druhý najlepší tím išli do finále s kým iným ako so Slováckom. Je pravda, že naše dievčatá už toho mali dosť, ale vidina prvého miesta ich vyhecovala k úplne inému výkonu ako z posledného zápasu.

Hneď od úvodu sme začali oveľa aktívnejšie a hra sa odohrávala prevažne v strede ihriska. Zopár šancí smerom na našu bránku končili na výbornej obrane alebo rukaviciach Terky. Záloha v podaní Terka, Dalma, Dia makalo ako fredky. Nehovoriac o aktivite a technickom umení  Paji v útoku. A kto by si myslel, že striedajúce hráčky zaostávali, je na omyle. I Kešu i Sofi zahrali svoj nadpriemer. Do jednej veľmi sľubnej šance sa dostala Paja po chybnej rozohrávke brankárky, tá však svoju chybu napravila perfektným zákrokom. Následný odkop sa vrátil na naše kopačky, krátka medzihra a lopta opäť smerovala na Paju. Tá si posunula loptu do lepšej streleckej pozície, kde však prišiel faul súperky. Rozhodca odpískal jedenástku. Pri pohľade na dievčatá bolo bádať nervozitu, ktorá pôjde kopať. Všetko na svoje plecia vzala kapitánka Ema. Jej strela z bieleho bodu však tesne minula brvno. Do konca zápasu ostávalo ešte niekoľko minút. Súperkám sa podarilo si vypracovať ešte jednu väčšiu šancu, ktorá však skončila iba v bočnej sieti našej bránky. Keďže remízový stav sa vo finálovom zápase neberie ako výsledok, nasledovali jedenástky.

Prvú jedenástku si postavila Paja. Jej strelu k ľavej tyčke však brankárka vystihla. Prvá jedenástka súperiek skončila v bráne. 0:1. Druhá jedenástka a reparát pre Emu. Úspešný. Nekompromisne pod brvno. Druhá penalta súperiek skončila mimo brány. 1:1. Tretia penalta a Hanka. Jej pekne mierená strela k tyčke však bola prečítaná brankárkou. O všetkom mohla rozhodnúť tretia penalta súperiek. Proti bola Tamoška a pekným zákrokom sme sa mohli tešiť na ďalšie penaltové kolo. Na biely bod si loptu postavila samotná Tamoška. Jej strele k pravej tyčke však chýbali milimetre, aby skončila v bráne. Po nasledovnej penalte už nasledovala radosť súperiek. Slzy v očiach našich bojovníčiek boli obrovské.

Ak sa na celý turnaj pozrieme s odstupom času, môžeme konštatovať, že to bol veľmi vydarený turnaj. Dievčatá si napravili sebavedomie po ťažkých zápasoch proti chlapcom a tak si dokázali, že v konkurencií dievčat sú ich schopnosti na vysokej úrovni. Veľká vďaka patrí i asistentke trénera Betke, ktorá na turnaji podporovala svoje spoluhráčky a vytvárala dobrú atmosféru v tíme. Každá jedna hráčka ukázala, čo sa v nej skrýva a tak ako trénerovi aj rodičom urobili veľkú radosť s predvedenou hrou. Eme gratulujeme k najlepšej strelkyne turnaja.

Dievčatá klobúk dolu a hor sa na ďalšie úspešné zápasy!!!

ZOSTAVA:

Tamarka Turlíková (Tamoška), Ema Jašková, Hanka Michalíková, Miška Lehocká, Terezka Turlíková (veľká sestra), Paulína Važanová (Paja), Dalma Štúňová (Dalma Hájek), Dianka Wachbergerová (Dia), Katka Cáderová (Kešu), Sofia Danišová, Betka Gašparíková (Betadin), Jozef Strnatko (Jojo)

VÝSLEDKY:

SDM D – FKM Hodnín 2:1 (Važanová, Štúňová)

SDM D – FK Senica 1:1 (Turlíková)

SDM D – Vítkovíce 1:1 (Jašková)

SDM D – Znojmo 1:0 (Jašková)

SDM D – FK Slovácko 0:1 SDM D – FK Slovácko 0:0 (1:2 penalty)

Jašková najlepší strelec turnaja.