Prešlo obdobie dažďov a my sme znovu ukázali, že ťažko na cvičisku – ľahko na bojisku! … aj takto by sme mohli začať dnešným článkom partičky minifutbalistov SDM DOMINO U8. No poďme pekne po poriadku.

Nedeľa 2. júna podľa predpovedi sľubovala, že konečne nezmokneme a dokonca do povinnnej futbalovej výbavy zaradíme aj opaľovacie krémy – 27 stupňov bola výzva! Zraz 9,30 v Réci bol ideálny aj pre tých čo radi pospia, no naši „šmoulovia“ buntošili už od skorého rána. Celkovo nás na turnaji čakalo 8 súperov, pre nás väčšinou už dobre známych. V šatni niekto z chalanov hodil do éteru otázku: „Príde aj Rača? … tentokrát nie,“ znela odpoveď pohotového rodiča :)

Tréner Paťo zavelil ide sa na rozcvičku, po ktorej nasledoval prvý zápas s FPPPPPPPPPK Pezinok (nejak tak tam tie Pčka boli) – neznámi súperi sú vždy prekvapenie, po 2 rýchlych akciách sme mali v bráne už 2 góly. Chalani zaskočení ako to zväčša býva pri prvom zápase na turnaji, no verili sme, že sú bojovníci. Padli 4 rýchle góly … a víťazstvo bolo naše!

A keďže poznáme scénar, že po 1. vyhratom zápase prichádza chuť na ďalšie, tešili sme sa naložení, pod pálavým slnkom, vo vlastnej šťave na tie ďalšie. Interáci tentokrát bez väčších ťažkostí 7:1. Ultras vo vytržení, hlavne tí najmladší :) Podobným rytmom zvládame aj ďalších súperov MŠKI Petržalka 4:1, FK Dubravka 5:1, MSK Senec U9 C 4:0, FC Petržalka 7:0 a aj FC BRADLAN BREZOVA 6:1. Chalani mali skvele „namazané“ kopačky a góly padali pre parádu divákov – hlavne pre neprehliadnuteľných, či lepšie povedané neprepočuteľných z FANklubu Domino.

Posledný zápas pred nami a to už sme vedeli, že stupienky víťazov sú naše. Chalani v tej pálave išli bez prestávky na už 4. zápas v poradí proti zvučnému súperovi FC DAC Dunajská Streda. Po chvíli už to bolo pre nás 2:0, no to ako keby sme zaspali na vavrínoch a súper využil naše zaváhanie, zápas neuveriteľne otočil na finálnych 2:3.

Domiňáci takúto sprchu veru nečakali a po nej prišla ešte aj tá ozajstná mokrá proti úpalu. Nuž pre nás znovu poučenie, že zápas sa hrá až do konca a víťazi sú až po zápase.

Nastalo napätie, ako sme dopadli … už to nebola tá istota, že budeme prví. Museli sme si počkať teda na vyhodnotenie od organizátora. Prekvapenie prišlo, a to až 2krát – najskôr vyhlásili najlepšieho hráča turnaja … nášho Maťa! Potom nastalo v našich radoch hrobové ticho pri vyhlasovačke 2. miesta – hneď ako zaznelo meno družstva z Petržalky, chalanom docvaklo … sú zlatííííí. Obrovská radosť a krik, konečne sme aj na tomto turnaji po striebre získali vytúžené 1. miesto.

Tu treba poďakovať všetkým našim trénerom, ktorí systematickou prácou počas celého roka a individuálnym prístupom aj počas vlastného voľna z našich chalanov vyťažili to najlepšie. Decká prešli fantastickou zmenou nielen v osobných súbojoch, ale hlavne ako jeden tím, ktorý úžasnou spoluprácou dokázal počas celého roka zlepšovať svoje výsledky a dokázal, že z outsidera môžu byť šampióni. Tento rok nás čaká ešte jeden krst ohňom na chorvátskom turnaji, no o tom už niekedy nabudúce.

ĎAKUJEME CHALANI!!!

Celú fotogalériu nájdete na https://ulozto.cz/tam/_0V2CyM0JC0s2