V sobotu, 11.9.2021 sa po ročnej pauze opäť uskutočnilo obľúbené podujatie: Otvorenie Saleziánskeho diela, ktorým každoročne odštartujeme aktivity na Trnávke.

Program sme začali netradične – prekážkovým behom Salezrace, ktorého sa zúčastnilo viac ako 160 športovcov. Prihlásení boli rozdelení do 8 kategórií, ženy a muži v 4 kategóriách ( 6-10 rokov, 11-16, 17-30 a 30+). Pretekárov čakalo okrem behu v areáli Rodinného centra Mamy Margity aj množstvo prekážok, cez lozenie po lane, skok cez prekážku, rúčkovanie, až po válanie pneumatík. Športové podujatie sme mohli zrealizovať vďaka finančnej podpore hlavného mesta SR – Bratislava, vrámci programu na podporu pohybových aktivít a neformálneho vzdelávania v oblasti práce s deťmi a mládežou.

Víťazom srdečne gratulujeme a kompletný zoznam všetkých pretekárov s výsledkami nájdete na tomto linku: výsledky

Program pokračoval o 15:00 príhovorom nášho direktora don Tibora Reimera a starostu mestskej časti Ružinov, Martina Chrena.

Poobede boli v priestoroch oratória a vo Farskej záhrade pripravené súťaže pre deti, maľovanie na tvár a zápasy futbalového klubu SDM DOMINO, ktorý slávil aj 25 výročie od prvého zápasu. V gastro sekcii bol pripravený guláš, cukrová vata a vychladené pivko s kofolou.

Vyvrcholením dňa bol koncert Zuzany Smatanovej a tombola, ktorej hlavnou cenou bol štýlový Favorit!

Ďakujeme všetkým, ktorí pomohli počas príprav a aj tým, ktorí sa zúčastnili a tak opäť utužili našu komunitu na Trnávke.

Fotky z akcie nájdete na našej stránke.

VIDEO