Ahoj Domiňáci!

Po týždňovej odmlke sme opäť zažili víkend plný zápasov, gólov, víťazstiev aj prehier, emócií a všetkého, čo k futbalu neodmysliteľne patrí. Poďme sa teda pozrieť na všetko zaujímavé, čo tento víkend priniesol.

Našich mužov, po minulotýždňovej kontumačnej výhre z pôdy FC Rohožník, čakal súboj zo súperom z konca ligovej tabuľky – SFC Kalinkovo. Súper síce figuroval na poslednom mieste, ale jeho forma z posledných zápasov naznačovala, že nás nečaká nič ľahké. Naši chalani vstúpili do zápasu aktívne, vypracovali sme si niekoľko náznakov, najväčšiu šancu dostal Rišo Kasza v podobe pokutového kopu po ruke súperovho hráča v šestnástke, žiaľ ale tú nepremenil, a tak sa išlo do kabín za bezgólového stavu. V druhom polčase otvoril skóre domáci Andrej Žiška, v 72. minúte ale súper vyrovnal na 1:1 v podaní nášho bývalého hráča z kategórie U19, Patrika Gajdoša a týmto výsledkom zápas aj skončil.

SDM Domino „A“ – SFC Kalinkovo 1:1

Zostava: Faltáni – Zelienka, Mičian, Bujna, Kasza (Jureník) – Vo Binh, Kravárik (Haut), Otruba – Gvora, Žiška (Bučič), Blažek (Kohút)

Góly: Žiška

Hodnotenie trénera Kevina Absolona:

„V prvom polčase sme mali viacero gólových situácii – zakončenie z úrovne jedenástky, či dokonca pokutový kop. Šance sa nám žiaľ nepodarilo premeniť. V druhom polčase sme skórovali po dobrej akcii a viedli sme 1:0. Vedenie sme si napokon neustrážili a v zápase sme získali iba bod. V najbližšom zápase nás čaká prvá Rovinka, na ktorú sa zodpovedne pripravujeme a veríme, že pre nás budú odmenou ďalšie body.“

Dorastenci majú za sebou ružinovské derby proti FK Inter Bratislava. Chalanov z U19 čakalo prvé družstvo tabuľky ktoré chcelo určite od nás zobrať všetky body. Zápas sa niesol v bojovnom duchu, občas panovala na ihrisku mierna nervozita. Súper v prvom polčase nepremenil pokutový kop a to našich trochu nakoplo. začali sme si vytvárať dobré pozície, no z vyložených šancí sme sa nedokázali gólovo presadiť. Napokon sa to až v poslednej minúte zápasu podarilo Tomášovi Takácsovi, ktorý gólom zabezpečil výhru Domina. Chalanom gratulujeme k vybojovanému víťazstvu a veríme, že budú takto prinášať radosť po každom zápase.

Mladší dorastenci do zápasu nevstúpili dobre, a síce si vypracovali niekoľko vyložených šancí, súper udrel z rohového kopu a viedol 0:1. Našťastie aj napriek nie moc dobrému výkonu sa chalanom do polčasu podarilo vyrovnať zásluhou Miša Hrma. V druhom polčase to už bolo o niečom úplne inom, chalani začali viac kombinovať a zápas sa prevažne odohrával na súperovej polovici. Neskôr sa tlak vystupňoval do gólu na 2:1 v podaní Maťa Riga. Do gólovej listiny sa pridali ešte Hugo Holík a druhým gólom v zápase skóre uzavrel Mišo Hrmo.

A19 SDM Domino – FK Inter 1:0

Zostava: Bôžik – Doroshenko, Hrivnák, Detvan, Košťál – Fratrič (Barbirík), Polakovič (Zobok), Takács – Hargaš, Tsimerman (Tokoš), Keszocze (Čajági)

Góly: Takács

A17 SDM Domino – FK Inter 4:1

Zostava: Lancz – Krč, Didukh, Buza (Hinzeller), Keszocze (Dúbravka) – Holík, Gajdošík (Belošic), Rigo – Hrmo, Šaulič (Bodorík), Lobodáš

Góly: Hrmo 2x, Rigo, Holík

Hodnotenie trénera Patrika Bacha:

„V prvom polčase nie je čo hodnotiť, súper dal gól, my sme vyrovnali a zápas bol na veľmi biednej úrovni po každej stránke. Cez polčas som trochu zvýšil hlas v kabíne, povedali sme si, že hra potrebuje väčšiu vášeň, energiu a emóciu. Začali sme hrať rýchlejšie, dobre sme kombinovali na súperovej polovici a za oveľa lepší výkon prišlo ovocie v podobe troch krásnych gólov. S kvalitou ktorú máme musíme byť v takýchto zápasoch dominantní celý zápas, nie len jeden polčas. Chalanom ale patrí pochvala za druhý polčas.“

Starší žiaci mali cez víkend ligové voľno, a tak si v prípravnom zápase zmerali sily s FKM Karlova Ves. Chalani z A15 svoj zápas zvládli herne aj výsledkovo, keď zvíťazili 2:1. A14ka síce bojovala o dušu, stačilo im to iba na remízu 1:1.

A15 SDM Domino – FKM Karlova Ves 2:1

V sobotu sme odohrali prípravný zápas proti Karlovke. V tomto týždni to bol náš druhý zápas (hrali sme aj vo štvrtok proti DAC). Súper hral v hlbšom bloku, čo nám z úvodu robilo problémy, keďže sme hrali na našej umelej tráve, ktorá má menšie rozmery. V prvom polčase sa nám podarilo skórovať po akcii Dominika Pecsuka. V druhom polčase sme aj napriek dobrej fáze inkasovali gól na 1:1. Následne sme sa opäť dostali do vedenia po góle Andreja Gajdošíka. Zápas sme vyhrali 2:1.

A14 SDM Domino – FKM Karlova Ves 1:1

Mladší žiaci odohrali svoje prípravné zápasy na pôde FC Petržalka. Chalani z A13 ukázali srdce a charakter, zápas bol ako na hojdačke, súper sa ujal vedenia načo naši chalani reagovali vyrovnávajúcim gólom. Neskôr sa opäť Petržalka dokázala gólovo presadiť, a miesto vyrovnanie prišiel tretí gól domácich a tak sa zápas skončil 3:1. Mladšia A12ka taktiež držala divákov v napätí a svoj výkon gradovala, keď postupom času dokázala predčiť súpera a dokonať obrat v skóre na 7:8 v náš prospech.

A13 FC Petržalka – SDM Domino 3:1

A12 FC Petržalka – SDM Domino 7:8

Hodnotenie trénera Mojmíra Bujnu:

„Súpera sme poznali, keďže to bol už niekoľký zápas s nimi v sezóne. Konečne sa nám tento rok podarilo zdolať Petržalku, s ktorou sme doteraz hrali vyrovnané zápasy, no cez víkend to bola určite zaslúžená výhra, v zápase sme dominovali v zakončeniach, 1na1 a individualitách, predovšetkým druhý polčas.“

Naši najmenší cez víkend odohrali zápasy proti ŠK Slovan Bratislava. Ako to v tejto kategórii býva zvykom, všetci bojovali o dušu, zápasy boli plné emócií a detskej radosti či smútku. Výsledky v tejto kategórii sú najmenej podstatná vec, dôležité je, že chalani si dokážu merať sily a schopnosti na tejto úrovni, a každým dňom je vidieť ich progres.

A11 ŠK Slovan Bratislava – SDM Domino 4:0

A10 ŠK Slovan Bratislava – SDM Domino 3:1

A9 ŠK Slovan Bratislava – SDM Domino 4:0

G18 FC Ružinov – SDM Domino 1:0

G16 SDM Domino – ŠK Vrakuňa 4:2 (Gajdoš 4x)

G15 MŠK Iskra Petržalka – SDM Domino 4:0

G14 MŠK Iskra Petržalka – SDM Domino 4:1 (Brindzík)

G13 SDM Domino – FKP Bratislava 0:2