Ahoj Domiňáci!

Máme za sebou Veľkonočný týždeň, počas ktorého bolo v akcii menej našich tímov ako býva zvykom, o to viac ale bojovali o dušu a my Vám opäť prinášame prehľad toho najzaujímavejšieho.

Začneme najstaršou kategóriu, a teda mužmi. Tí, síce v domácom zápase, ale na ihrisku Rapid vyzvali družstvo FC Malacky, ktoré je ašpirantom na postup a disponuje veľkou kvalitou. Našim navyše okrem niekoľkých hráčov chýbal aj tréner Kevin Absolon, ktorý bol na turnaji v Taliansku s A15kou. Hneď v úvode išli hostia do vedenia po nešťastnej penalte. Chalani bojovali, ale smerom dopredu sme sa v tomto zápase nedokázali osmeliť na nejakú ucelenú gólovú akciu alebo na vypracovanie si súvislejšieho tlaku na súperovej polovici. Naopak, približne v polovici druhého polčasu súper strelil v priebehu piatich minút dva góly, práve v momentoch kedy sa naši chalani dostávali do dobrých pozícií, a definitívne tak zlomil zápas vo svoj prospech. Veríme, že negatívna miniséria bez víťazstva skončí už najbližší víkend a chalani sa konečne budú radovať z vytúžených troch bodov!

SDM Domino „A“ – FC – Žolík Malacky 0:3

Zostava: Faltáni – Kohút (Blažek), Mičian, Bujna, Zelienka – Haut (Bacho), Polakovič, Žiška – Gvora, Otruba, Bučič

Góly:

Starší dorastenci, povzbudení dvoma výhrami z predchádzajúcich zápasov, vyzvali na domácom ihrisku tabuľkového suseda, tím MŠK Púchov. Od začiatku zápasu sa našim chalanom darilo lepšie kombinovať, boli dôraznejší v osobných súbojoch a takisto sa im darilo vytvárať si dobré pozície na zakončenie. Do polčasu si dokázali vypracovať dvojgólový náskok. V druhom polčase, namiesto uspokojenia prišiel ešte väčší hlad po góloch a po víťazstve, ktorý sa odzrkadlil v podobe ďalších dvoch góloch v súperovej bráne a v konečnom výsledku 4:0. Chalani sa vďaka tomuto výsledku posunuli na priebežné 8. miesto v tabuľke a my veríme, že naďalej budú pokračovať v dobrých výkonoch ktoré im prinesú dobré výsledky a posun v tabuľke ešte vyššie.

A19 SDM Domino – MŠK Púchov 4:0

Zostava: Bôžik – Doroshenko, Eliáš, Hrivnák, Košťál – Polakovič, Fratrič (Mrocek), Takács (Čajági) – Hargaš (Barbirík), Tsimerman (Detvan), Keszocze

Góly: Keszocze 2x, Polakovič, Takács

Mladší dorastenci vyzvali rovnakého súpera s tým rozdielom, že v ich súťaži zastával MŠK Púchov prvú priečku v tabuľke a doposiaľ bol neporazený. Navyše mali v tíme útočníka, ktorý mal na konte pred týmto zápasom 37 gólov. Na našich chalanoch bolo od úvodu vidieť veľké odhodlanie a motivácia, vďaka čomu išli do vedenia už v druhej minúte, keď sa po rohovom kope presadil peknou hlavičkou Hugo Holík. Paradoxne, po góle bol viac aktívny súper, ktorý sa snažil presadiť sa hlavne prostredníctvom, už spomínaného útočníka, po centrovaných a nakopávaných loptách. Chalani síce tohto útočníka dokázali ubrániť, napriek tomu tesne pred koncom prvého polčasu inkasovali gól na 1:1. Druhý polčas bol jasne v réžii našich hráčov, ktorým sa nakoniec podarilo zlomiť výsledok na svoju stranu vďaka premenenej penalte v podaní Miša Hrma. Po góle sa neuchýlili k bráneniu výsledku, práve naopak boli ďalej aktívni, výsledok sa ale už nemenil a naši chlapci zaslúžene vyhrali.

A17 SDM Domino – MŠK Púchov 2:1

Zostava: Lancz – Krč, Didukh, Takács, Dúbravka (Smolec) – Buza (Hinzeller), Holík, Rigo – Lobodáš (Keszocze), Šaulič (Belošic), Hrmo (Bodorík)

Góly: Holík, Hrmo pen.

Hodnotenie trénera Patrika Bacha:

„Výborný zápas proti prvému Púchovu, ktorý mal pred zápasom v kolónke prehier nulu. Prvý polčas sme sa trochu hľadali a síce sme dali v druhej minúte pekný gól z rohu, na družstvo to malo opačný efekt a miesto zvýšeného sebavedomia sme boli až príliš ustráchaní a mali sme až príliš veľký rešpekt a preto sme sa nevedeli na dlhšie usadiť na súperovej polovici a hrať dominantne ako by sme chceli. Súperov útočník Timo Vavrík mal pred zápasom na konte neskutočných 37 gólov a robil nám veľké problémy. My sme ale do zápasu išli s tým, že u nás gól nedá a to sa nám aj podarilo splniť hlavne vďaka stopérom Aďovi Takácsovi a Mirovi Didukhovi ktorý s ním odbojovali a odskákali celý zápas a dokázali ho eliminovať, ale celé družstvo hralo veľmi disciplinovane a bojovne, čo sa týka defenzívnej činnosti. Druhý polčas sme hrali oveľa viac sebavedomejšie, išli sme z komfortnej zóny, získavali sme lopty na súperovej polovici a boli sme nebezpeční. Myslím si, že o ten jeden gól sme boli lepší a zaslúžene sme vyhrali vo výbornom zápase z hľadiska nasadenia, emócie, teamspiritu a bojovnosti. Vieme hrať aj lepšie, určite dokážeme produkovať aj krajší futbal ale v tomto zápase to bolo viac o odhodlaní a túžbe po víťazstve a v tom sme súpera predčili. Chalanom patrí môj obrovský rešpekt a pochvala. Máme pred sebou ešte veľa zápasov a veľa tréningov a my budeme stále pracovať na tom aby sa naši hráči zlepšovali na individuálnej a tímovej úrovni!“