Ahoj Domiňáci!

Dnes sa opäť obzrieme za víkendom, počas ktorého naše družstvá bojovali o dušu v majstrovských, ale aj v priateľských zápasoch. Veľká časť zápasov sa odohrala na súperových ihriskách, domáce zápasy odohrali iba muži, G18 a dievčatá. Nižšie Vám prinášame prehľad zápasov a výsledkov s hodnoteniami od niektorých trénerov.

Začíname už klasicky od mužov. Tí vyzvali na domácom ihrisku hostí z Mostu pri Bratislave. V prvoaprílovom počasí, kedy chvíľu svietilo slnko, chvíľu pršalo a miestami to bolo aj naraz, sa našim chalanom nepodarilo využiť 40 minútovú presilovku o jedného hráča a streliť gól, naopak, ešte pred vylúčením dvakrát inkasovali a hostia si od nás odniesli všetky tri body. Avšak veríme, že chalani už v sobotu dokážu prelomiť víťazné mlčanie!

SDM Domino „A“ – FK Slovan Most pri Bratislave 0:2

Zostava: Faltáni – Jureník, Bujna (Kohút), Mičian, Kasza – Polakovič, Haut (Volosko), Vo Binh (Bučič) – Gvora, Otruba, Žiška

Góly:

Dorasty cestovali v nedeľu do Banskej Bystrice. Zatiaľ čo starší dorastenci boli vo svojom zápase veľmi efektívni, keď hneď v úvode dokázali otvoriť skóre a následne v priebehu dvoch minút v 29. a 30. minúte zápasu streliť ďalšie dva góly, mladším dorastencom na gól nestačilo ani veľké množstvo vyložených šancí, ktoré si dokázali vypracovať. Naopak, súper dokázal využiť ojedinelú návštevu v našom pokutovom území na gól. Hoci obidve družstvá predviedli veľmi bojovný výkon a na všetkých hráčoch bolo vidieť odhodlanie vyhrať, z Bystrice priniesli 3 body len starší dorastenci, ktorým môžu veľmi pomôcť k lepšiemu tabuľkovému postaveniu.

A19 RSC Hamsik Academy – SDM Domino 0:3

Zostava: Bôžik – Ábel (Klepáč), Hrivnák, Eliáš, Zobok – Polakovič, Takács, Hargaš – Keszocze, Tsimerman, Tokoš (Čajági)

Góly: Tsimerman 2x, Takács

Hodnotenie asistenta trénera Pavla Šmilňáka:

„Dobré herné výkony v jarnej časti ligy sa nám nedarilo preniesť do výsledkov. V jesennej časti sme doma Hamšíkovcov na šance výrazne prestrieľali, ale chýbal nám pokoj a efektivita v zakončení. Do Bystrice sme šli s cieľom presadiť sa našim vysokým napádaním a útočnou kombináciou cez krídelné priestory. Po polhodine hry sme po našich typických akciách viedli 3:0. Z prvých 5 šancí sme 3x skórovali. Druhý polčas sme chceli byť ďalej veľmi aktívni, ale aj zlepšeným výkonom súpera sa nám to nedarilo. Potešil výborný tímový výkon, výborne zahrala os ihriska, brankár Marek, strední obrancovia Samo a Eli, 6ka Lukáš a hroťák Viťa.“

A17 RSC Hamsik Academy – SDM Domino 1:0

Zostava: Lancz – Smolec (Dúbravka), Takács, Buza, Krč – Holík (Hinzeller), Bodorík (Didukh), Rigo – Lobodáš (Belošic), Gajdošík (Keszocze), Hrmo

Góly:

Hodnotenie trénera Patrika Bacha:

„Zápas ako z učebnice futbalu – zo 100 šancí nedáte gól, potom príde chyba v obrane a, naopak, z jedinej situácie pre súpera gól dostanete. Výsledok nás mrzí z toho z hľadiska, že sme sa znovu trochu vzdialili od prvého Púchova. Čo je ale pre nás oveľa zaujímavejšie a oveľa dôležitejšie, sú individuálne výkony a výkon tímu, ako aj herný prejav družstva, ktorý bol naozaj výborný. Dokázali sme hrať dominantne, vypracovali sme si veľa šancí, videli sme množstvo vecí z tréningu a to je pre nás v tejto kategórii oveľa viac podstatné. Každý jeden hráč ukázal obrovské srdce, morálno-vôľové vlastnosti a každý jeden bol odhodlaný zvíťaziť do poslednej chvíle, za čo chalanom patrí moja vďaka a obrovský rešpekt! Verím, že vo štvrtok doma s Púchovom opäť ukážeme kvalitu a znížime ich náskok v tabuľke, liga je ešte dlhá a stať sa môže čokoľvek…

Starší žiaci mali tento víkend v lige voľno kvôli reprezentačnému zrazu U15, na ktorom sme mali aj my zastúpenie v podobe Dominika Pecsuka, ktorému aj touto cestou gratulujeme! Obe kategórie odohrali priateľský zápas na ihrisku FC Petržalka.

Starší chalani remizovali výsledkom 1:1, v zápase dlho viedli, no napokon sa im nepodarilo zápas dotiahnuť do víťazného konca, keď tesne pred koncom inkasovali.

Chalani z A14 po bojovnom výkone prehrali 6:3. Napriek výsledkom to boli určite pre všetkých ďalšie cenné skúsenosti do ďalšieho obdobia.

Mladší žiaci cestovali do Dunajskej Stredy, kde si v priestoroch miestnej akadémie zmerali sily s rovesníkmi DAC. Chlapci z A13 sa na ihrisku dlhšie hľadali a trvalo nejaký čas, kým sa dostali do prevádzkovej teploty. Napriek zlepšenému výkonu v druhom polčase sa chalanom nepodarilo prekonať súperovho brankára, a tak stiahnuť náskok súpera. Naopak, A12 mala dobrý úvod zápasu, kedy sa zápas mohol odvíjať inak, ak by v dobrej fáze hry naši chalani dali gól. Žiaľ, v druhej polovici zápasu prevzal iniciatívu súper a zdolal našich chlapcov.

A13 DAC Dunajská Streda – SDM Domino 3:0

Zostava: Uhlíř – Šmilňák, Luknár, Hagendorf, Kováčik, Filip Šiška, Ďurovič, Šebesta, Strmiska, Považan, Skysľak, Dudko, Holdoš, Baleja, Urdzik, Dávid Šiška, Zelenay

Góly:

A12 DAC Dunajská Streda – SDM Domino 5:1

Zostava: Čičilla – Krištof, Bóna, Střítecký, Čerňanský, Dáni, Smolen, Zúggó, Masaryk, Králik, Mares, Artim, Irša, Volár, Vanek, Kollár

Góly: Zúggó

Výsledky grassroots:

G18 SDM Domino – NŠK 1922 1:1 (Horný)

G16 OFK Dunajská Lužná – SDM Domino 0:2 (Gajdoš, Rím)

G15 Senec FA – SDM Domino 4:0

G14 Senec FA – SDM Domino 3:0

G13 OFK Dunajská Lužná – SDM Domino 2:8 (Montalvo 3x, Svitek 2x, Rebroš, Franek, Príbelský)

G12 FK Vajnory – SDM Domino 5:0

G11 NŠK 1922 – SDM Domino 2:6

G10 NŠK 1922 – SDM Domino 14:4

WU15 SDM Domino – PŠC Pezinok 7:0