Ahoj Domiňáci!

Máme za sebou ďalší víkend, počas ktorého naše družstvá bojovali o dušu doma i vonku! Nižšie Vám prinášame prehľad výsledkov a pár krátkych postrehov od trénerov z uplynulých zápasov.

Začneme opäť najstaršou kategóriou, ktorou sú naši muži. Tí necestovali na derby zápas s NŠK 1922 ďaleko, koniec koncov, ak by išli trolejbusom, zviezli by sa iba dve zastávky. Zápas bol z našej strany ovplyvnený viacerými absenciami, no napriek tomu sa chalani zomkli a podali bojovný a oduševnený výkon. Na konci prvého polčasu sme sa gólom do šatne dostali do vedenia vďaka presnému zásahu Dominika Polakoviča, žiaľ, hneď v druhej minúte druhého polčasu vyrovnal domáci Ladislav Horvát a výsledkom 1:1 sa zápas aj skončil. Po deľbe bodov naši muži ostali na 5. priečke štvrtoligovej tabuľky, čo je zatiaľ výborné priebežné umiestnenie.

NŠK 1922 – SDM Domino „A“ 1:1

Zostava: Loja – Blažek, Bujna, Kasza, Kohút – Polakovič, Žiška, Vo Binh – Gvora, Otruba, Cesnak

Góly: Polakovič

Naše dorasty mali tento víkend súťažné voľno. Starší dorast odohral prípravný zápas ešte v piatok proti ŠK Slovan U17 a ťahal v ňom za kratší koniec, keď zápas skončil 2:5 pre súpera.

Mladší dorast cestoval v sobotu do Zlatých Moraviec, kde si zmeral sily s prvoligovým súperom ViOn U17. Chalani podali výborný výkon, predčili súpera v každom smere a zaslúžene vyhrali 6:0.

Hodnotenie hlavného trénera Patrika Bacha:

„Na zápas sme sa tešili, proti prvoligovým 17-kam nehráme každý deň. Chalani ukázali kvalitu, konečne nám vychádzali veci aj proti kvalitnému súperovi, dokázali sme byť dominantní na lopte, v pohybe s loptou aj bez lopty, darilo sa nám hru zrýchliť, keď to bolo potrebné a dali sme naozaj nádherné góly. Verím, že takýto oduševnený výkon dokážeme zopakovať aj v lige proti ťažkým súperom, ktorí nás v najbližšom období čakajú. Odmena za predvedený herný výkon je výsledok 6:0, ktorý hovorí za všetko!“

Starší žiaci v prvom kole nadstavbovej časti 1. ligy o umiestnenie cestovali na ihrisko Skalice. Síce odtiaľ nepriniesli ani bod, za predvedenú hru a bojovnosť ich treba určite pochváliť. Obe družstvá nechali na ihrisku srdiečko, bojovali a bili sa o lepší výsledok, žiaľ, niekedy to na body nestačí. Veríme, že chalanov tieto výkony povzbudia, posunú ďalej a v ďalšom zápase opäť zo seba vydajú maximum!

A15 MFK Skalica – SDM Domino 3:1

Zostava: Eze – Michalíková (Gajdošík), Jakub Gretsch, Michalík, Mortreux (Juraj Gretsch) – Začka, Otruba (Copák), Artim – Majer (Maniur), Árvai, Pecsuk

Góly: Pecsuk

A14 MFK Skalica – SDM Domino 2:1

Zostava: Biznár – Szabo, Blažek, Rychnavský, Žarnay – Tomčišák, Goliaš, Szikora (Zajarný) – Bujna, Kovács (Kudroč), Zappe

Góly: vlastný gól

Mladší žiaci v nedeľu privítali na našej umelej tráve ŠK Slovan Bratislava. Súper bol favoritom, no naši chlapci mu nechceli dať nič zadarmo. Výkon našich družstiev gradoval postupne a v oboch zápasoch sme ukázali kvalitu. Výsledky síce hovoria v prospech Slovana, no predvedené výkony našich družstiev určite zanechávajú pozitívnu stopu.

A13 SDM Domino – ŠK Slovan Bratislava 1:5

Zostava: Uhlíř – Luknár, Holdoš, Kováčik, Filip Šiška, Strmiska, Baleja, Ďurovič, Považan, Šebesta, Daniš, Weber, Urdzik, Šmilňák, Dudko, Skysľak, Nosjean

Góly: Skysľak

Hodnotenie hlavného trénera Samuela Karasa:

„Po dobrých výkonoch v zápasoch s Trnavou a Trenčínom sme sa tešili na konfrontáciu so Slovanom, avšak tentokrát to nebol z našej strany dobrý zápas. Súper do zápasu vstúpil s oveľa vyššou intenzitou, bol dôraznejší v osobných súbojoch a my sme pod tlakom robili príliš veľa chýb, na základe ktorých sa súper dostával do šancí a viaceré z nich premenil na góly. Polčasové skóre 1:5, bohužiaľ, presne odzrkadľovalo, čo sa dialo na ihrisku.
Druhý polčas už bol z našej strany výrazne lepší. Chalani boli dôslednejší v plnení taktických pokynov, a zároveň sme pridali na bojovnosti a dôraze. Aj keď mal súper stále navrch, tak hra sa oveľa viac vyrovnala a v druhom polčase už gól nepadol. Ťažké zápasy sú pre nás dôležité, aby nám ukázali, v čom sa musíme zlepšovať a zápas so Slovanom nám opäť potvrdil, že pre úspech je nevyhnutné pracovať naplno od prvej do poslednej minúty zápasu a nestačí hrať druhý polčas. Zároveň, ak chceme hrať vyrovnanejšiu partiu aj v takýchto zápasoch, tak musíme ďalej pracovať na zlepšovaní technickej stránky hry a predovšetkým práci s loptou pod tlakom.“

A12 SDM Domino – ŠK Slovan Bratislava 1:9

Zostava: Michal Kaščák, Kollár, Krištof, Bóna, Střítecký, Čerňanský, Smolen, Adam Kaščák, Zúggó, Dáni, Černý, Masaryk, Králik, Lukáčik, Mares, Artim, Irša