Ahoj Domiňáci!

Po veľmi krátkej minisérii hodnotení zimnej prípravy z pohľadu trénerov jednotlivých kategórií, Vám budeme prinášať pravidelný sumár víkendových zápasov všetkých družstiev aj s krátkym hodnotením od vybraných trénerov aby ste mali všetko na jednom mieste.

Poďme teda postupne od hora a obzrime sa za zápasom našich mužov ktorý v prvom jarnom kole privítali na domácom ihrisku súpera z TJ Jarovce. V krásnom slnečnom počasí sa hral nie až tak divácky atraktívny futbal. Dôležité ale je, že v prvom polčase dokázal otvoriť skóre Samo Blažek po výbornom nábehu a peknej akcii z ľavej strany. V 58´ pridal druhý gól Kevin Vo Binh a chalani bezpečne dokráčali k víťazstvu, vďaka ktorému sa posunuli na výborné 5. miesto v tabuľke IV. ligy – Majstrovstvá regiónu BFZ.

SDM Domino „A“ – TJ Jarovce 2:0

Zostava: Faltáni – Jureník, Mičian, Kasza, Zelienka (Kohút) – Polakovič, Žiška, Vo Binh – Gvora, Bučič (Bujna), Blažek (Haut)

Góly: Blažek, Vo Binh

Naše dorasty vycestovali do neďalekých Malaciek s jasným cieľom keďže súper sa v oboch prípadoch nachádzal na samom dne druholigovej tabuľky. Na zložitom teréne sa obe víťazstvá 2:0 rodili ťažko no hlavne pre našich starších dorastencov bolo veľmi dôležité po sérii dobrých výkonov ale zlých výsledkov prišlo vytúžené víťazstvo a všetci veríme, že chalanov nakopne do ďalších zápasov a v tabuľke budú už iba stúpať smerom nahor!

U19 FC Žolík Malacky – SDM Domino 0:2

Zostava: Bôžik – Košťál, Hrivnák, Detvan, Doroshenko – Fratrič, Takács (Eliáš), Polakovič (Zobok) – Hargaš, Tsimerman (Koller), Ábel (Barbirík)

Góly: Polakovič, Takács

U17 FC Žolík Malacky – SDM Domino 0:2

Zostava: Lancz – Krč, Buza, Hinzeller, Smolec – Gajdošík (Bodorík), Belošic (Keszocze), Rigo – Lobodáš (Ragan), Šaulič, Hrmo (Gajdoš)

Góly: Belošic, Rigo

Starší žiaci privítali v krásnom slnečnom počasí súpera z prvého miesta tabuľky, FK DAC 1904 Dunajská Streda. Kto čakal jasnú prevahu hostí musel byť veľmi prekvapený…

U15 SDM Domino – FK DAC 1904 Dunajská Streda 0:0

Zostava: Eze – Mortreux, Michalík, Jakub Gretsch, Michalíková – Začka, Artim, Otruba – Pecsuk, Árvai (Gajdošík), Maniur (Majer, Juraj Gretsch)

Góly: –

Hodnotenie hlavného trénera Kevina Absolona:

V sobotu sme u nás privítali Dunajskú Stredu, ktorá aktuálne obsadzovala 1. priečku v tabuľke so zaujímavým skóre 68:9. Súper mal kvalitný káder, čoho dôkazom – mimo umiestnenia v tabuľke,  je aj počet reprezentantov do U15. 
V jarnej časti sme mali 4 extrémne náročné zápasy – Spartak Trnava, AS Trenčín, Slovan a DAC. Dovolím si povedať, že s každým mužstvom sme dokázali ukázať svoju hernú kvalitu a to aj napriek tomu, že šanca na získanie bodov bola iba s AS Trenčínom (prehra 1:2). To,  čo musím u hráčov vyzdvihnúť – je fakt, že v každom zápase bojovali naozaj až do konca. 
V zápase proti DAC sme mali oproti predošlým zápasom jednu výhodu – konečne sme mali k dispozícii väčšinu kádra. Niektorí hráči síce boli po chorobách, ale aj napriek tomu ich prítomnosť na ihrisku bola citeľná. Zápas sa odohral vo vysokom tempe, už od úvodu sa nám podarilo dostať do niekoľkých nebezpečných situácii, ktoré žiaľ neskončili gólom. Polčas skončil bezgólovo 0:0. V druhom polčase sme pokračovali v dobrom výkone a vypracovali si opäť niekoľko gólových šancí, pri ktorých nám chýbala iba štipka šťastia. Zároveň je škoda, že sa rozhodcovia rozhodli o prerušenie hry, počas toho ako sa nám podarilo skórovať na 1:0 – gól teda následne neplatil. Zápas mohol kľudne skončiť 4:3 pre nás, ale rovnako aj 3:4 pre súpera. Koniec koncov remíza bola asi zaslúžená pre obe strany. 
Výkon všetkých hráčov ma veľmi potešil a reflektoval nie len kvalitu individualít, ale aj silu celého mužstva. Máme byť načo hrdí.

A14 SDM Domino – FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:3

Zostava: Biznár – Voštinár, Rychnavský, Blažek, Žarnay – Tomčišák, Goliaš, Zajarný (Szikora) – Bujna, Kovács (Szabo), Zappe

Góly: Bujna

Hodnotenie asistenta trénera, Petra Habaru:

„V zápase s Dunajskou Stredou sa nám opäť potvrdil nepriaznivý trend z jari – máme príliš opatrný, neistý vstup do zápasov a slabšie prvé polčasy. Teší nás však fakt, že v 2. polčasoch hrávame vyrovnanú partiu a v niektorých herných činnostiach dominujeme. Zo všetkých štyroch jarných zápasov bol tento posledný suverénne najútočnejší a odzrkadlil sa aj na našom prvom góle. Pre chalanov sú to podstatné lekcie – na vlastnej koži vidia, že s dostatočným nasadením a sebavedomím si dokážu poradiť aj s „papierovo“ silnejším súperom.“

Mladší žiaci odohrali svoje zápasy proti AS Trenčín. Chalani z A13 dokázali podať výborný výkon so svojimi rovesníkmi remizovať v pomere 3:3. Kategória A12 ťahala za kratší koniec a žiaľ prehrala vyšším rozdielom ale za predvedený výkon sa určite nemusia hanbiť!

A13 AS Trenčín – SDM Domino 3:3

Zostava: Uhlíř – Štajgár, Luknár, Holdoš, Kováčik, Filip Šiška, Strmiska, Baleja, Ďurovič, Považan, Šebesta, Daniš, Weber, Urdzik, Šmilňák, Dávid Šiška, Nosjean

Góly: Daniš, Šebesta, Holdoš

A12 AS Trenčín – SDM Domino 15:5

Zostava: Michal Kaščák, Kollár, Krištof, Bóna, Střítecký, Čerňanský, Smolen, Adam Kaščák, Zúggó, Dáni, Černý, Masaryk, Králik, Lukáčik, Mares, Artim, Irša

Góly: Masaryk 2x, Smolen 2x, Artim

Výsledky grassroots:

G18 SDM Domino – ŠK Bernolákovo 1:2 (gól: Miškerík)

G15 MFK Záhorská Bystrica – SDM Domino 0:4 (Majer 4x)

G14 PSČ Pezinok – SDM Domino 5:1 (Smolen)

G13 ŠK Tomášov – SDM Domino 1:2 (Droppa, Montalvo)

G12 MŠK Iskra Petržalka – SDM Domino 7:1 (Cristiano Re)