Ahoj Domiňáci!

Po krátkej pauze sa Vám opäť hlásime so sumárom všetkého zaujímavého, čo sa počas uplynulého víkendu udialo. Bez zbytočných rečí, poďme hneď nato.

Začíname radostnou správou! Muži sa konečne dočkali vytúženého víťazstva, keď na domácom ihrisku v netradičnom nedeľnom termíne zdolali súpera z MŠK Senec. Zápas sa hral pred výbornou kulisou, ktorú doprevádzal chorálmi a dymovou šou aj náš nový ultras, tvorený z chalanov našich mládežníckych kategórií. Za výbornú atmosféru im aj touto cestou ďakujeme! Zápas sa od úvodu odohrával medzi šestnástkami a ani jedno družstvo si nedokázalo vypracovať proti dobre hrajúcim obranám vyloženejšiu šancu, a keď aj niečo prišlo, na oboch stranách zakročili dobre chytajúci brankári. Rozhodnutie prišlo 5 minút pred koncom, keď sa po prieniku Sama Blažeka a následnej prihrávke pred bránu presadil sviatočný strelec Tomáš Mrocek. Chalanom gratulujeme a veríme, že po jednej sérii bude toto štart do ďalšej, tentokrát víťaznej!

SDM Domino „A“ – MŠK Senec 1:0

Zostava: Loja – Jureník (Mrocek), Mičian, Bujna, Zelienka – Kasza, Vo Binh, Haut (Sýkora) – Kravárik (Volosko), Žiška, Blažek

Góly: Mrocek

Dorastenci privítali na domácom štadióne súpera z Martina. Hostia sú známi v súťaži svojou kombinačnou kvalitou a patria k najfutbalovejším mančaftom v lige.

Chalani zo staršieho dorastu predviedli bojovný výkon, vypracovali si niekoľko zaujímavých príležitostí, no streliť gól sa im nepodarilo. Naopak, súper po faule v našom pokutovom území využil výhodu penalty a zobral si z ihriska všetky 3 body po výsledku 0:1. Zápas okrem prehry poznačilo aj nepríjemné zranenie Peťa Fratriča, ktorého sanitka odviezla cez polčas so zlomenou kľúčnou kosťou. Peťa v pondelok operovali a aj touto cestou mu prajeme bezproblémové uzdravenie a skorý návrat na ihrisko!

Mladší dorastenci, odhodlaní nepustiť súperovi ani bod, sa do zápasu pustili hneď z úvodu fantasticky a v 9. minúte svietil na tabuli stav 3:0. V druhom polčase mal optickú prevahu súper, keď naši po rýchlom vedení trochu upustili z tempa aj koncentrácie. Našťastie, tlak ustáli a v závere opäť zaúradovali, keď ďalšími troma gólmi stanovili konečné skóre zápasu na 6:0.

A19 SDM Domino – FK FOMAT Martin 0:1

Zostava: Bôžik – Zobok, Hrivnák, Eliáš (Čajági), Detvan – Fratrič (Barbirík), Polakovič, Takács – Keszocze (Tokoš), Tsimerman (Doroshenko), Hargaš

Góly:

A17 SDM Domino – FK FOMAT Martin 6:0

Zostava: Lancz – Krč, Buza, Didukh (Dúbravka), Keszocze (Kulacs) – Holík (Bodorík), Gajdošík (Hinzeller), Rigo – Hrmo, Šaulič, Lobodáš

Góly: Holík, Rigo, Hrmo, Bodorík, Šaulič, Buza

Hodnotenie trénera Patrika Bacha:

„Súpera sme si pamätali z jesene ako technicky a atleticky jedného z najlepších v súťaži, vedeli čo chceli hrať a my sme u nich na jeseň síce vyhrali, ale v zápase boli lepším mužstvom oni. Vedeli sme, že musíme lepšie zvládnuť prechodovú fázu z obrany do útoku, a taktiež rozumne pracovať s tempom zápasu. Úvod sme mali ako z rozprávky, keď po veľmi aktívnom a dôslednom prístupe sme už v 9. minúte viedli 3:0 po krásnych góloch a akciách. Následne sme boli stále pánmi zápasu, aj keď postupne tempo opadávalo. Naše polčasové slová o zmenách tempa hry si chalani trochu zle vysvetlili a súperovi sme v druhom polčase dovolili diktovať tempo aj priebeh hry a my sme sa naháňali bez lopty a išli sme zo zisku do straty. Súper z tlaku nedokázal skórovať a paradoxne sme neskôr dali gól my a potom sme ešte ďalšími dvoma zápas zavreli a dohrali ho v kľude. Som rád, že sme opäť dokázali kvalitnému súperovi streliť 6 gólov, ktoré dalo 6 strelcov, padli naozaj aj výstavné kusy. Som rád, že gól dal aj Samo Buza, ktorý si za svoj dlhodobý poctivý prístup a srdce, ktoré odovzdáva tímu, gól zaslúžil. Musíme sa zlepšiť v konzistencii nášho herného výkonu v zápase a hrať dobre nielen v úsekoch zápasu, ale konzistentne celých 80 minút alebo aspoň väčšinu zápasu. Na druhú stranu, stále sme vo veku, kedy sa učíme a každá jedna situácia v zápasových podmienkach chalanov posúva do ich futbalovej budúcnosti.“

Starší žiaci odohrali počas týždňa dohrávky proti družstvu MŠK Púchov. Chalani z A15 v bojovnom zápase dokázali súpera zdolať najtesnejším rozdielom 1:0. Síce si vypracovali viacero dobrých príležitostí, zápas bol vyrovnaný a rozhodol vlastný gól súperovho hráča. Séria víťazstiev chlapcov určite povzbudila pred cestou do Prahy, ktorú absolvovali práve v týchto dňoch a sebavedomie z týchto vydarených zápasov zúžitkovali v zápasoch proti Pražským „S“, Slavii a Sparte!

Žiaci z A14 zápas síce prehrali výsledkovo jasne 0:4, ale predviedli sa dobrým výkonom. V niektorých momentoch im chýbalo viac šťastia, súper bol fyzický a veľmi efektívny. Chuť si chalani napravili hneď v pondelok, keď v Prahe zdolali rovesníkov z Bohemians po výsledku 4:3!

A15 SDM Domino – MŠK Púchov 1:0

Zostava: Ravasz – Mortreux, Jakub Gretsch (Bodorík), Začka, Juraj Gretsch – Gajdošík, Artim, Otruba (Garaj) – Pecsuk, Majer (Árvai), Hrmo (Michalíková)

Góly: vlastný

A14 SDM Domino – MŠK Púchov 0:4

Zostava: Biznár – Voštinár, Rychnavský, Žarnay, Szabo – Tomčišák, Goliaš, Bujna – Ficko, Kovács, Holuška (Čarský)

Góly:

Mladší žiaci vycestovali na pôdu MŠK Púchov. Chalani z A13 sa v úvode zápasu dlhšie hľadali a kým si zvykli na ťažší terén, zápas sa začal pre nich vyvíjať nie podľa predstáv. Postupne inkasovali 3 góly, a tak museli súpera stále gólovo doháňať, čo by sa mohlo zdať ako ťažká úloha. Predsa ale dokázali streliť súperovi 2 góly a vyrovnanie bolo na spadnutie. Súper si ale vedenie postrážil, a tak sa zápas skončil tesne 2:3 pre Púchov. Žiaci z A12 súpera jasne prevalcovali a po dominantnom výkone si odniesli z Púchova 3 body za výhru 13:3.

A13 MŠK Púchov – SDM Domino 3:2

Zostava: Uhlíř – Dudko, Luknár, Hagendorf, Holdoš, Ďurovič, F. Šiška, Urdzik, Strmiska, Daniš, Skysľak, Nosjean, Weber, Šmilňák, D. Šiška, Štajgár, Považan, Manik

Góly: Považan, F. Šiška

A12 MŠK Púchov – SDM Domino 3:13

Zostava: Čičilla – Dáni, Artim, Bóna, Krištof, Mares, Smolen, Střítecký, Vanek, Volár, Re, Čerňanský, Kollár, Lukáčik, Masaryk, Králik, Černý, Irša

Góly: Masaryk 5x, Smolen 2x, Volár 2x, Králik, Čerňanský, Irša, Bóna

Výsledky GRASSROOTS:

WU15 SDM Domino – FKM Stupava 7:1 (Havaldová 3x, Leporisová 2x, Važanová, Esztergályos)

G18 SDM Domino – FK Rača 0:0

G16 FK Slovan Ivanka pri Dunaji – SDM Domino 0:4 (Gajdoš 4x)

G15 SDM Domino – TJ Malinovo 5:0 (Vráblik 2x, Popély 2x, Garaj)

G14 SDM Domino – FK Slovan Ivanka pri Dunaji 4:0 (Brindzík 2x, Gyurkovics, vlastný)

G12 SDM Domino – NŠK 1922 Bratislava 1:3 (Žilinský)

G11 SDM Domino – TJ Jarovce 3:8

G10 SDM Domino – TJ Jarovce 3:7