Ahoj Domiňáci!

Po týždňovej odmlke sme tu opäť s rekapituláciou uplynulého týždňa a zápasov našich družstiev. Pozrime sa spolu na to najdôležitejšie, čo sa počas tohto obdobia udialo na našom štadióne ale aj na ihriskách súperov.

Muži odohrali tento týždeň hneď dva zápasy. V stredu doma vyzvali Rusovce a chceli konečne zlomiť negatívnu šnúru bez víťazstva. Navyše sa hralo vo výbornej atmosfére ktorú vytvorili najmä hráči našej A15 a A14 ku ktorým sa pridali všetci prítomní.

Do zápasu sme vstúpili s dobrým nasadením, dokázali sme hrať na súperovej polovici, žiaľ nedokázali sme skórovať a skúsený súper si počkal na svoju príležitosť a zaskočiť nás gólom. V druhom polčase v krátkom slede pridal ďalšie dva a stav 0:3 sa už ťažko naháňal. Chalani ale neskladali zbrane a snažili sa s výsledkom niečo urobiť. Konečný stav 2:4 bol pre nás krutý vzhľadom na priebeh zápasu a na obraz hry. Ďakujeme všetkým divákom a hlavné tým, ktorí nás povzbudzovali od začiatku až do konca!

SDM Domino „A“ – MFK Rusovce 2:4

Zostava: Loja – Jureník (Sýkora), Mičian, Bujna, Kasza – Vo Binh, Haut (Kravárik), Gvora – Bučič (Bacho), Blažek, Otruba

Góly: Gvora, Otruba 11m

V nedeľu čakal na mužov zápas na pôjde ŠK Tomášov. Vedeli sme, že nás čaká súper disponujúcu obrovskou hráčskou kvalitou, mladé ale skúsené družstvo atakujúce popredné priečky tabuľky. Nechceli sme ísť do zápasu naivne, preto sme sa snažili dodržiavať taktické zámery nastavené pred zápasom. Vychádzalo nám to nad očakávania, keď sme hneď v 6. minúte dokázali dať gól po výbornej práci Tima Otrubu ktorý prihrával na gól Samovi Blažekovi. Súpera sa nám darilo držať na dištanc, výborne sme pracovali v ťažisku hry, dokázali sme byť stále nebezpeční v protiútokoch. V druhom polčase sme sa ale nedokázali vyvarovať chybám, ktoré, tak silné družstvo, akým Tomášov je, muselo potrestať. A tak sme si ani z tohto zápasu neodniesli ani jeden bod, ktorý by sme si minimálne za bojovnosť a odhodlanosť určite zaslúžili.

ŠK Tomášov – SDM Domino „A“ 3:1

Zostava: Faltáni – Sýkora, Mičian, Bujna, Kasza – Bacho (Mrocek) (Volosko), Žiška, Gvora – Blažek, Otruba, Jureník

Góly: Blažek

Dorasty privítali v sobotu súpera z MFK Dubnica nad Váhom. V oboch prípadoch súper z vrchnej časti tabuľky.

Starší dorastenci, na vlne výsledkov z predchádzajúcich zápasov, chceli aj v tomto dokázať ich silu na domácom ihrisku a nepustiť súperovi ani bod. Za týmto cieľom ich začal smerovať hneď v úvode zápasu gólom ako správny kapitán družstva Tomáš Takács, ktorému sa v poslednom období gólovo darí a my všetci dúfame, že mu táto forma vydrží čo najdlhšie. Tímový duch a bojovný výkon vygradoval do druhého gólu, ktorý súperov odpor definitívne zlomil a tak si chalani mohli opäť po zápase z chuti zakričať víťazní pokrik. Z výkonov a výsledkov našich starších dorastencov máme všetci v klube veľkú radosť a pevne veríme, že im to vydrží do konca sezóny!

A19 SDM Domino – MFK Dubnica nad Váhom

Zostava: Bôžik – Zobok, Hrivnák, Eliáš, Detvan – Fratrič, Polakovič, Takács (Barbirík) – Hargaš (Tóth), Tsimerman (Čajági), Keszocze

Góly: Takács, Keszocze

Mladší dorastenci v priamom súboji o druhé miesto začali veľmi neisto, a veľmi pomaly sa dostávali do zápasového rytmu. V druhej časti prvého polčasu sa im podarilo prevziať iniciatívu a začalo sa im dariť dostávať sa do vyložených šancí, ktoré sa im ale nepodarilo premeniť a to paradoxne využil súper na gól do šatne. Chalanom sa podarilo v úvode druhého polčasu vyrovnať, nevyhli sa ale chybám ktoré Dubnica dokázala trestať a keď sa k tomu pridala malá efektivita vo vyložených šanciach, nemohlo to skončiť inak ako prvou domácou prehrou v sezóne.

A17 SDM Domino – MFK Dubnica nad Váhom 1:3

Zostava: Lancz (Cabaj) – Krč, Didukh, Hinzeller, Smolec – Holík, Gajdošík (Belošic), Rigo – Hrmo, Šaulič, Lobodáš (Bodorík)

Góly: Holík

Hodnotenie trénera Patrika Bacha:

„Do zápasu sme nevstúpili dobre, boli sme málo aktívny, nikto z hráčov nechcel prevziať iniciatívu na seba a všetci sme sa spoliehali na niekoho iného. Paradoxne v časti zápasu kedy sme mali momentum, miesto streleného gólu sme inkasovali gól do šatne. Žiaľ trpíme počas celej sezóny na tom, že súperom ponúkame veľa šancí na góly našimi chybami alebo sériami chýb a oni tieto dokážu trestať. Chalani sú ale vo veku kedy sú chyby prirodzené a akceptované, čo nás najviac mrzí je ležérny prístup v niektorých fázach hry ktorý sa neskôr ukáže ako rozhodujúci. Druhá vec ktorá nás mrzí, no zároveň nám slúži ku cti, je fakt, že toto bola naša prvá domáca prehra v tejto sezóne kedy sme stratili body v prvom z dvanástich zápasov. Opäť sme dokázali dať gól zo štandardnej situácie. Toto sú všetko fakty ktoré hovoria o sile tohto družstva, všetci vrátane nás trénerov sa počas tejto sezóny veľa učíme, a veríme, že každému z nás prinesie táto sezóna veľa cenných skúseností do ďalšieho futbalového života!“

Starší žiaci mali na programe v stredu dohrávku ligového kola proti FC ViOn Zlaté Moravce.

Chalani z A15 vstúpili do zápasu dobre, vytvorili si viacero dobrých šancí, v zápase boli iniciatívnejší ako súper a hneď v 8. minúte sa dokázali gólovo presadiť zásluhou Jakuba Michalíka. Postupne sa zápas vyrovnával a súper sa hlavne ku koncu zápasu dostával do tlaku a vypracovával si sľubné šance. Chalani to ale všetko ustáli a zaslúžene sa tešili z víťazstva 1:0.

A15 SDM Domino – FC ViOn Zlaté Moravce 1:0

Zostava: Ravasz – Mortreux, Michalík, Začka, Juraj Gretsch – Gajdošík, Otruba (Sádovský), Artim – Pecsuk (Copák), Majer, Hrmo (Michalíková)

Góly: Michalík

Zverenci trénera Juraja Kostického takisto nechceli súperovi darovať žiadny bod. Prvý polčas bol trochu opatrný, nepodarilo sa nám súpera prekonávať a dostať loptu do súperovej brány. V druhom polčase chalani zvýšili aktivitu, hneď v úvode sa podarilo Slavovi Bujnovi prekonať súperovho brankára a to hneď dvakrát. Naďalej sme boli aktívny a nebezpeční a tento stav sme si už ustrážili až do konca.

A14 SDM Domino – FC ViOn Zlaté Moravce 2:0

Zostava: Uhlíř – Voštinár, Blažek, Rychnavský, Žarnay – Goliaš (Holuška), Szikora (Pastýr), Zajarný – Bujna, Považan (Ficko), Zappe

Góly: Bujna 2x

Mladší žiaci doma netradične v sobotu vyzvali rovesníkov z MFK Skalica.

Chalani z A13 odohrali vyrovnaný zápas s húževnatým súperom, ktorý disponoval s výbornými individualitami. Tie ale máme v družstve aj my a tiež sme sa dokázali dostávať do nebezpečných situácií. Súpera sme dokázali držať na dištanc a keď sa aj dostal do šance, výborne zasiahol vždy pripravený Maxim Uhlíř v bráne. O výsledku zápasu rozhodla jediná situácia z 50. minúty keď sa dokázal gólovo presadiť Jakub Strmiska a rozhodol tak o výsledku zápasu 1:0.

A13 SDM Domino – MFK Skalica 1:0

Zostava: Uhlíř – Dudko, Luknár, Hagendorf, Kováčik, Zelenay, Ďurovič, Urdzik, Strmiska, Šebesta, Daniš, Nosjean, Weber, Šmilňák, Baleja, Dávid Šiška, Filip Šiška

Góly: Strmiska

Mladíci z A12 išli do zápasu s cieľom byť aktívny a prevziať iniciatívu nad zápasom. To sa im aj darilo, dokázali si vypracovávať gólové príležitosti, efektivita bola ale slabšia. V druhej polovici sa ale dokázali viac skoncentrovať v týchto situáciách a zápas jednoznačne vyhrali.

A12 SDM Domino – MFK Skalica 12:2

Zostava: Čičilla, M. Kaščák – Dáni, Artim, Bóna, Krištof, Mares, Smolen, Střítecký, A. Kaščák, Vanek, Volár, Re, Čerňanský, Kollár, Lukáčik, Masaryk

Góly: Volár, Bóna, Masaryk 2x, Smolen 2x, Mares, Dáni 2x, Střítecký, Krištof, A. Kaščák.

Hodnotenie trénera Dominika Polakoviča:

„S týmto súperom sme už odohrali zápasy aj v lige, aj v lete v príprave. Vedeli sme čo nás čaká, a naším jasným cieľom bolo byť v zápase dominantní. To sa nám aj darilo, dostávali sme sa do veľa gólových príležitostí, v tých sa nám však príliš nedarilo, predovšetkým v prvom polčase. V druhom polčase sme však využili viac zo svojich šancí, a nakoniec sme jednoznačne vyhrali. Som rád, že nám v zápase fungovali veci na ktorých sme posledné týždne pracovali, stále ale je viacero chýb, ktoré musíme odstraňovať. Nakoniec sme ale zaslúžene vyhrali, a mohli po zápase oslavovať.“

Naši najmenší nastúpili proti súperovi z FK Družstevník Senica – Kunov. Zápasy opäť splnili účel, bolo sa na čo pozerať, chalani bojovali o dušu a rozvíjali svoje danosti a zdokonaľovali sa po každej stránke.

A11 SDM Domino – FK Senica 2:2

A10 SDM Domino – FK Senica 4:0

A9 SDM Domino – FK Senica 4:0

Výsledky GRASSROOTS:

G18 FK Dúbravka – SDM Domino 1:4 (Bôžik 3x, Polakovič

G16 SDM Domino – TJ Malinovo 5:0 (Rím 2x, Gajdoš, Dobrovič, Janžo)

G15 FA Lafranconi – SDM Domino 1:2 (Sádovský, Gretsch)

G13 ŠK Nová Dedinka – SDM Domino 1:4 (Montalvo, Svitek, Ghanizadeh, Kosová)

G12 MŠK Senec – SDM Domino 0:9 (Volár 2x, Ľach 2x, Čerňanský 2x, Kočiš 2x, Dáni)

G10 FKM Devínska Nová Ves – SDM Domino 10:1