Náš klub SDM DOMINO patrí medzi najväčšie futbalové kluby na Slovensku, ale keď idete okolo areálu okrem svetiel v noci nič nevidíte. Málokto tuší čo sa deje za našimi múrmi a iba susedia vedia, že je tam saleziánsky mládežnícky futbalový klub. Nad touto skutočnosťou sme už niekoľko rokov uvažovali. 

Chceli sme nasprejovať grafity na múry, vyzerať nejaké otvory, prípadne inak oživiť betónový plot. Nakoniec sa nám najviac zapáčila myšlienka spraviť čas plotu z priehľadného ale pevného materiálu, a tak umožniť nahliadnuť susedom, záujemcom o našu prácu ale aj náhodným okoloidúcim, priamo do „našej kuchyne“. Pozrieť sa na prácu so stovkami detí, tešiť sa z ich úspešných prihrávok, dobrých zápasov či kamarátskych gest….Popri všetkých našich finančných záväzkoch to ale nebola lacná záležitosť. Rozhodli sme sa preto nájsť na vybudovanie presklených stien finančný projekt. Po troch rokoch sa nám to konečne podarilo. 

Keďže dôležitou súčasťou fungovania klubu je aj podpora dobrovoľníctva, časť prác na projekte bola urobená brigádnicky. Svojpomocne sme vyrezali 10 otvorov do starého betónového múru. Na základe vyrobenej šablóny sme namerali ukotvenie úchytov. Navŕtali, dali chemickú kotvu a tri týždne čakali, kým sa vyrobia špeciálne kalené sklá. 

Veríme, že nie iba naši susedia ale všetci ľudia, ktorí pôjdu okolo budú už od teraz vedieť, čo sa u nás deje. Môžu sa potešiť z pohľadu na davy športujúcich detí – už aby bolo po korone. Ďakujeme ešte raz rodičom, ktorí pomáhali rezať múry a osádzať sklá. Ďakujeme za podporu Nadácii Ekopolis a Slovnaft a.s.! V rámci ich projektu Dobrý sused nás podporili sumou 3 000 eur. Bez ich finančnej dotácie by sme ešte stále boli zavretí za svojimi múrmiJ

Pekné pozeranie!