Ahoj Domiňáci!

Po minulotýždňovom hodnotení zimného prípravného obdobia z pohľadu trénerov A15 a A14 pre Vás máme pokračovanie v tejto minisérii. Tentokrát nám svoje postrehy či pohľady predostreli tréneri staršieho a mladšieho dorastu.

Tí stihli už so svojimi družstvami odohrať prvé majstrovské zápasy na pôde ČFK Nitra. Chalani z A19 síce dlhý čas viedli 1:0, na konci im ale smolne víťazstvo ušlo a po dvoch inkasovaných góloch nezobrali z Nitry ani jeden bodík, hoci si za predvedený výkon určite zaslúžili pokojne aj všetky tri!

Mužstvo mladšieho dorastu vstúpilo do jarnej časti víťazstvom 1:0, keď o zisku troch bodov rozhodol ešte v prvom polčase strelou spred šestnástky Mišo Šaulič. Chalani si vypracovali aj ďalšie vyložené šance, súpera však nedokázali zlomiť druhým gólom, a tak to bol nervák až do konca.

Poďme ale k hodnoteniu už spomínanej zimnej prípravy, najprv z pohľadu hlavného trénera A19 Pavla Gostiča:

Hodnotenie Pavla Gostiča:

Aké ciele ste si nastavili pred začiatkom zimnej prípravy a čo ste od nej očakávali?

Ciele sme si s mužstvom v podstate nedali, ale určite sa chceme v tabuľke vyšplhať čo najvyššie, keďže toto mužstvo má na to kvalitu a môj osobný cieľ bol, aby sme dali mužstvo dohromady, aby bola dobrá partia, čo si myslím, že sa celkom podarilo a chceli by sme byť výsledkovo a, samozrejme, aj herne úspešní počas súťaže.

Naplnili sa dané očakávania? Ako ste spokojní s priebehom prípravy a naplnením cieľov?

Myslím si, že sa tá príprava z tohto pohľadu veľmi podarila, lebo veľa hráčov má odtrénované viac ako 90%, čo sa mi už veľmi veľmi dlho nestalo. Počas korony bol veľký problém s tréningovou dochádzkou a teraz bola fakt výborná celú zimu. Takže toto ma veľmi teší. V mužstve je veľká konkurencia. To je zas výborné pre mužstvo a pre nás všetkých. Posledné výsledky a výkonnosť chalanov tiež naznačovali, že chlapci sú v dobrej forme. Takže ja som spokojný s tým, ako to prebehlo.

Nastali nejaké zmeny v kádri počas prípravy – odchody/príchody?

V podstate nenastali zmeny smerom z alebo do iného klubu. Nastali zmeny len v našom, internom rozpoložení, lebo odišli niektorí hráči do G18, ktorí nespĺňali moje očakávania a dvoch som zobral z G18 do A19 a oni zatiaľ moje očakávania napĺňajú.

Ako celkovo hodnotíte zimnú prípravu?

Zimná príprava bola ako stále náročná, je to pre hráčov náročné obdobie. Zima je špecifická v tom, že je stále chladno a trénujeme stále na umelej tráve, čo už po nejakom mesiaci v chalanoch nevzbudzuje najväčšiu radosť. Ale moje očakávania naplnili, lebo naozaj výborne pracovali a ja sa z toho veľmi teším. Už nech to dopadne akokoľvek. Ja sa snažím žiť v prítomnosti a tá príprava bola taká, že chalani chodili na tréningy, bolo ich veľa na tréningu a je to cítiť v hre. Ja som spokojný.

Aké máte ambície do jarnej časti sezóny?

Určite by som bol rád, ak by sme v tabuľke postupovali vyššie, lebo to mužstvo určite má na lepšie tabuľkové postavenie. Už aj konfrontácia na jeseň ukázala, že aj s tými najlepšími mužstvami dokážeme hrať minimálne vyrovnané partie. Je 10 vyrovnaných mužstiev a každý s každým môže vyhrať, takže naozaj rozhodujú detaily. Rozhodne by som chcel udržať výkonnosť družstva na tejto úrovni a, samozrejme, ich ešte aj málinko zlepšovať, ako sú momentálne, lebo si myslím, že chlapci naozaj šľapú výborne. Aj posledné prípravné zápasy s ťažkými českými mužstvami dopadli výborne po výsledkovej aj po hernej stránke. Moje ambície sú také, aby sme túto výkonnosť ešte krôčik po krôčiku zlepšovali. 

Výsledky A19 v zimnej príprave:

MŠK Senec – SDM Domino 0:2

SDM Domino – ŠKO Miloslavov muži 5:1

ŠKF Sereď – SDM Domino 3:3

SK Líšeň – SDM Domino 3:0

Slovenský Grob muži – SDM Domino 4:8

FKM Karlova Ves – SDM Domino 5:5

1.FC Slovácko – SDM Domino 2:3

7 – 4 – 2 – 1 26:18

Hodnotenie hlavného trénera A17, Patrika Bacha:

Aké ciele ste si nastavili pred začiatkom zimnej prípravy a čo ste od nej očakávali?

Zimnú prestávku medzi súťažou sme mali naplánovanú po každej stránke, či už po technicko-taktickej, kondičnej, ale aj psychologickej, respektíve vzťahovej. Nechceli sme sa špeciálne zameriavať na jednu alebo pár konkrétnych vecí. Doterajšia práca s týmto mužstvom nám ukázala, v čom sme silní a kde, naopak, potrebujeme pracovať viac. Chalani prešli vstupným testovaním silových, rýchlostných a vytrvalostných parametrov, ktoré nám rovnako ukázali, kde máme rezervy. Zhrnul by som to asi tak, že sme chceli mužstvo pripraviť tak, aby v jarnej časti súťaže dokázalo byť v zápasoch dominantnejšie v každom ohľade.

Naplnili sa dané očakávania? Ako ste spokojní s priebehom prípravy a naplnením cieľov?

Zima je vždy dlhé a náročné obdobie z viacerých ohľadov. Okrem iných je dôležitý faktor aj počasie, s ktorým súvisia školské či rodinné lyžovačky alebo choroby. A práve s týmto sme bojovali celú prípravu. Síce sme mali všetko naplánované, no väčšiu časť prípravu absolvovali možno dve tretiny mužstva, a tým pádom sa aj naše plány museli dynamicky meniť. Hráči, ktorí boli prítomní, mali lepšie dni, ale aj tie horšie. Výstupné testovanie nám paradoxne ukázalo, že po fyzickej stránke sme na tom celkom dobre takmer všetci a niektoré výkony v prípravných zápasoch tiež zanechali pozitívny dojem, takže celkovo moje pocity z tohto obdobia sú veľmi zmiešané.

Nastali nejaké zmeny v kádri počas prípravy – odchody/príchody?

Zmeny nastali oboma smermi. Robo Tománek sa po polročnom hosťovaní vrátil do Slovanu, Mišo Šťastný prešiel skúškou v FC Petržalka a na jar si zahrá prvú ligu a Oliver Kovačič sa presunul v rámci klubu do G16. Uzdravil sa nám Alex Lobodáš, ktorý na jeseň neodohral prakticky ani jeden zápas kvôli zraneniu a zo Slovanu prišiel do ofenzívy Mišo Šaulič, ktorý u nás už pôsobil v žiackych kategóriách a stihol už aj rozhodnúť zápas v Nitre. Odišli nám kvalitní hráči, ktorým ale držíme palce, aby sa presadili vo vyššej súťaži, naopak, posilnili nás veľmi zaujímaví hráči hlavne smerom do ofenzívy, ak rátam aj Alexa.

Ako celkovo hodnotíte zimnú prípravu?

Ako som spomínal vyššie, celkové pocity sú zmiešané. Sme radi, že sa nám podarilo vybaviť veľmi zaujímavé zápasy, ktoré nám takisto ukázali, na čom sme a či sme progresívni. Hrali sme s družstvami, s ktorými sa nestretávame v súťaži. V prvej polovici sme hrali so súpermi z nižšej súťaže, v druhej polovici sme si merali sily s prvoligovými mančaftami, z ktorých sa nám jeden podarilo vyhrať a v ďalších dvoch sme určite neboli iba ľahký sparing partner. Každopádne chceme myslieť a pracovať pozitívne, s každým hráčom sme mali osobný rozhovor, ktorý nám tiež pomohol trochu lepšie sa vcítiť do hráčov, do ich myslenia a do ich potrieb. Verím tomu, že všetko zlé je na niečo dobré a možno práve v momentoch, kedy sa budeme v zápasoch musieť viac zomknúť a bojovať, sa nám tieto skúsenosti z prípravy vyplatia. Snažíme sa zlepšovať každý deň, bez ohľadu na to, či je prípravné obdobie alebo hlavné, v mládeži by to nemalo nič meniť. Azda jediný rozdiel je, že je väčší priestor rozvíjať kondíciu a že zápasy nie sú ligové, ale prípravné.

Aké máte ambície do jarnej časti sezóny?

Naša výsledková ambícia je jasná, a to je pokúsiť sa obsadiť prvé miesto. Pre nás je to ale tak trochu druhoradý cieľ. V prvom rade chceme z hráčov dostať ich potenciál, chceme vychovať sebavedomých a odvážnych hráčov a, samozrejme, správnych ľudí a zlepšiť ich či už na individuálnej alebo tímovej úrovni. Pripraviť hráčov do ich ďalšieho futbalového, ale aj osobného života. Náš herný výkon je pre nás alfa a omega a je nadradený nad výsledkom. Veríme, že dobré herné výkony nám prinesú dobré výsledky a naplnia všetky naše ciele a túžby. Prajem si hlavne, aby chalani mali z futbalu radosť a tešili sa na tréningy a zápasy, iba vtedy to má význam!

Výsledky A17 v zimnej príprave:

MŠK Senec – SDM Domino 0:3

SDM Domino A17 – SDM Domino G18 8:1

ŠKF Sereď – SDM Domino 1:8

SK Líšeň – SDM Domino 1:2

DAC Dunajská Streda U16 – SDM Domino 3:6

FC Petržalka – SDM Domino 8:4

1.FC Slovácko – SDM Domino 5:3

7 – 5 – 0 – 2 34:19