Zomrel tréner Ľuboš Sládeček (25.11.1959 – 18.06.2019)

Ľubomír Sládeček zavítal do SDM DOMINO v septembri 2012 so záujmom stať sa trénerom v našom klube. Jeho príchod prišiel veľmi vhod, pretože vo vtedajšej prípravke U10 bolo voľné miesto jedného trénera. Spolu s druhým trénerom Marekom Olejkom vytvorili výborne fungujúcu trénerskú dvojicu. Ľubo si svojím priateľským prístupom okamžite získal nielen srdcia zverených detí, ale aj rodičov a ostatných trénerov. Počas spoločného pôsobenia v najstaršej prípravke sa Ľuboš výraznou mierou zaslúžil o úspešnú reprezentáciu nášho klubu nielen v ligovej súťaži prípraviek, ale na rôznych letných, či zimných turnajoch, pod jeho vedením sme dosiahli veľké úspechy aj vo futsalovej lige.

V sezóne 2013/2014 pôsobil Ľubo ako tréner ročníka 2006. V sezóne 2014/2015 si pridal k tomuto tímu aj ročník 2008 (vtedajšiu U-07). V ďalšej sezóne sa už naplno venoval iba tomuto ročníku 2008, s ktorým sa spája aj najdlhšia časť jeho pôsobenia v SDM DOMINO. Zohratá trénerská dvojica Sládeček – Olejka sa viedla tento tím od septembra 2014 do decembra 2017. V čase postupu našich žiakov do prvoligových súťaží sa Ľubo zasadil aj to, aby deti pokračovali aj v regionálnych súťažiach prípraviek, čo bolo síce časovo náročnejšie na trénerov, ale prinieslo dostatok zápasových príležitostí pre všetkých hráčov. S 2008-čkami absolvoval množstvo tréningov, zápasov, sústredení, opekačiek a bol príkladným trénerom, pričom v jeho prístupe sa odzrkadľovalo aj jeho učiteľské vzdelanie.

V januári 2018 mu pracovné povinnosti nedovolili pokračovať pri tíme 2008, preto sa rozhodol prejsť znovu k začínajúcim hráčom ročníka 2011. Žiaľ, jeho pôsobenie pri tíme U-07 bolo náhle prerušené neočakávanou informáciou o zákernej chorobe, s ktorou začal bojovať v jarných mesiacoch 2018. Všetci sme však verili, že svoj boj s chorobou vyhrá a priebežne sme mu zasielali informácie o ďalších úspechoch tímu 2008, pozdravy zo sústredenia, či turnajov. Boli sme veľmi radi, keď sa bol pozrieť na náš zápas v októbri 2018 a hráči mu symbolicky darovali naše víťazstvo.

V týchto dňoch nás však zasiahla veľmi smutná správa, že na ďalšie zápasy sa už Ľubo pozrieť nepríde, resp. nezasadne na lavičku žiadneho tímu. Ľubo, budeš nám veľmi chýbať, nielen ako tréner, ale aj ako kolega, kamarát, priateľ.